chrome firefox opera safari iexplorer

27 жовтня у Національній опері — унікальний концерт

19 жовтня 2011 о 08:39

У Національній опері 27 жовтня відбудеться перший концерт міжнародного Оркестру молодих виконавців

27 жовтня о 19.00 у Національній опері імені Тараса Шевченка відбудеться концерт – інавгурація міжнародного Оркестру молодих обдарованих виконавців I, CULTURE Orchestra, з якого розпочнеться європейське гастрольне турне колективу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції в Києві повідомив директор Польського інституту в Україні Ярослав ГОДУН.

Він нагадав, що I, CULTURE Orchestra – унікальна ініціатива Інституту Адама Міцкевича, один з найважливіших проектів Програми I, CULTURE в рамках головування Польщі у Раді ЄС під почесним патронатом Президента Республіки Польща Броніслава КОМОРОВСЬКОГО, що покликаний об’єднати молоду музичну еліту країн – членів програми ЄС «Східне партнерство».

За словами Я.ГОДУНА, цей міжнародний колектив продовжує традицію створення творчих музичних об’єднань – Молодіжного оркестру Європейського Союзу та West-Eastern Divan Orchestra.

До основного складу I, CULTURE Orchestra увійшли понад сто молодих музикантів з країні Східної Європи, з них 14 – українці.

За словами диригента I, CULTURE Orchestra, маестро Павела КОТЛЯ, музикантів до складу оркестру відібрало міжнародного журі за підсумками національних прослуховувань. Також завдяки участі у проекті молоді виконавці отримали можливість пройти стажування у найвідоміших маестро світу.

П.КОТЛЯ підкреслив, що Україна зі своєю музичною спадщиною має для Польщі «величезне значення».

«Нашою метою було показати, що Європа не закінчується на східному кордоні Польщі, а простягається аж до Кавказу, і на цій території відбуваються важливі події як у політичному, так і в культурному, історичному вимірі. Тому ми разом з Інститутом Адама Міцкевича доклали всіх зусиль, аби представити цей проект у найкращих залах Європи», – сказав П.КОТЛЯ.

За його словами, про I, CULTURE Orchestra вже пишуть найавторитетніші музичні журнали Європи. Його виступ почують майже 20 тисяч слухачів у найпрестижніших залах, зокрема у Берлінській філармонії, Palais des aux-Arts у Брюсселі, Royal Festival Hall у Лондоні, Teatro Real у Мадриді та у Національній філармонії у Варшаві.

До концертної програми, з якою ступатиме оркестр, увійшли твори видатних композиторів, серед яких Кароль Шимановський, Сергій Прокоф’єв, Дмитро Шостакович.

Соліст оркестру – піаніст Петер ЯБЛОНСЬКИЙ.

У свою чергу, директор Національної опери України Петро ЧУПРИНА зазначив, що Польща – це країна високої музичної культури. Він також висловив переконання, що оркестр виступить з великим успіхом.

На концерт I, CULTURE Orchestra у Національній опері 27 жовтня запрошено відомих політичних, громадських діячів України, а також представників дипломатичного корпусу.

П.ЧУПРИНА також повідомив, що квитки на концерт недорогі: від 10 до 150 грн. За його словами, ціни такі демократичні, оскільки проект задуманий швидше як іміджевий, ніж комерційний.

20 січня

Інші дати
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути