chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині відбувся фестиваль гумору «Веселі копачі»

10 жовтня 2011 о 09:36
mykolaiv.lviv.ua

Організатори: управління культури і туризму Львівської облдержадміністрації, Львівський державний обласний центр народної творчості і культурно-освітньої роботи, відділ культури і туризму Миколаївської РДА, Миколаївський районний народний дім, Міський палац культури. Меценат фестивалю: Благодійний фонд Олега Канівця «Добре серце».

Близько двадцяти колективів Львівщини взяли участь у фестивалі «Веселі копачі», який вже встиг стати візитівкою Миколаївщини. Як розповіла керівник відділу культури і туризму Миколаївської РДА Ірина Іваночко перфоменс проводиться з метою розвитку мистецтва української естради, підвищення професійної майстерності виконавців, популяризації кращих творчих здобутків митців, які працюють в жанрі сатири і гумору, збереження традицій українського гумору. З кожним роком фестиваль набирає обертів, тому шукаються нові форми проведення. Так, цьогоріч у межах свята гумору вперше пройшов конкурс національної страви в якому взяли участь чотири сільські ради Миколаївщини: Тростянецька, сіл Гонятичі, Бродки та смт. Новий Розділ.

Журі, дегустуючи оригінальні смаколики, оцінювало й оформлення страв. Вердикт звучав так: вміли смачно приготувати і гарно подати усі учасники. Та найоригінальнішими були ґаздині з с. Гонятичі та с. Бродки. Тож переможці отримали призи: набори посуду, а дві інші громади – електрочайники. Вручив їх голова Благодійного фонду «Добре серце» Олег Канівець, який переконаний: народ, що вміє сміятися над собою не безнадійний, а людина яка сміється – любить життя.

Фестиваль проводився у таких номінаціях: танець, пісня, фольклор, літературний жанр. Найбільше оплесків у залі зібрали: Народний ансамбль народної музики м. Миколаїв, керівник Володимир Начевний, які виконали низку жартівливих пісень; Народний театр Золочівського районного Народного дому з літературним капусником «Кайдашеві сини» та сатиричною мініатюрою «Батьківське благословення»; Зразковий ансамбль народного танцю «Веселка» Новороздільського міського будинку культури «Молодість» з жартівливими танцями «Коломийка» та «Куховари»; гумористична сценка «Інтернет – це сила» у виконанні Віри Батіг та Оксани Данило з Яворівського районного Народного дому; гуморески з репертуару Романа Солила в інтерпретації Назара Сеника з Городоцького районного народного дому; танцювальна композиція «Із сиром пироги» зразкового танцювального колективу «Фортуна» Народного дому селища Розділ. Цікавими були виступи Мирослави Крижанівської з с. Станківці Миколаївського району; Народного театру Перемишлянського районного Народного дому з уривком п’єси Пантелеймона Куліша «Мина Мазайло»; Олега Трубича з Жидачівського району, який читав гуморески Павла Глазового та гуморески у виконанні Олесі Собчишин з с. Красів Миколаївського району; драматичного колективу «Планета мрій» з смт. Новий Розділ; Пустомитівського гурту «Життя прекрасне» з жартівливими піснями.

Переможцями V фестивалю гумору «Веселі копачі» стали: І місце – колектив «Намисто» із Стрийського районного Народного дому, ІІ місце – гурт «Насолода» з с. Лопатин Радехівського району, ІІІ місце – Народний театр с. Оброшино Пустомитівського району. Всі учасники були нагороджені грамотами та пам’ятними подарунками, а переможці дипломати та цінними призами.

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути