chrome firefox opera safari iexplorer

Населення активно забирає вітчизняну валюту з банків

11 жовтня 2011 о 11:13

Банки вперше за два роки зіткнулися з відтоком коштів із роздрібних депозитів – населення у вересні зняло внесків на 3 млрд грн., до 300,3 млрд грн.

При цьому залишки на гривневих рахунках знижуються вже два місяці поспіль, пише «Комерсант-Україна».

Настрій вкладників погіршився після зниження рейтингу США і поширення боргової кризи на периферійні країни єврозони – за серпень громадяни зняли з гривневих депозитів 810 млн грн, чого не було вже два роки, і почали скуповувати валюту.

Скорочення депозитного портфеля економісти пояснюють падінням довіри до національної валюти. Крім того, відтік коштів із рахунків у банках викликали розмірковування економістів і банкірів про другу хвилю кризи.

За даними НБУ, у вересні населення купило іноземної валюти на $2,09 млрд більше, ніж продало, — це рекордний обсяг із листопада 2008 року.

З початку року щомісяця фізособи придбавали в середньому на $1,2 млрд більше, підрахував аналітик ІК «Трійка Діалог Україна» Євген Гребенюк.

«Швидше за все на покупку валюти знімалися кошти з гривневих депозитів, оскільки через нервозність на фінансових ринках і дій НБУ з обмеження купівлі готівкової валюти ростуть девальваційні настрої громадян», — говорить він.

Останній раз відтік внесків спостерігався у вересні 2009 року, коли система втратила 1,6 млрд грн. А найзначніше скорочення портфеля останній раз спостерігалося в березні 2009 року (-4,9 млрд грн), коли він досяг «дна» у 191,3 млрд грн.

Згодом населення лише поповнювало депозити, збільшивши їх на 50%, або 101 млрд грн.