chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві пройде «Тиждень актуальної п’єси»

11 жовтня 2011 о 14:47

З 22 по 30 жовтня в київських театрах пройде другий драматургічний фестиваль «Тиждень актуальної п’єси».

Фестиваль має на меті стимулювати та розвивати сучасну українську драматургію, знаходити нових авторів та тексти для театру, повідомляє Театральний портал Teatre.com.ua.

Цього разу увазі київських глядачів та професіоналів театру запропонують тексти не лише українських сучасних авторів, а й найкращі здобутки нової драматургії Польщі, Росії, Білорусі, Грузії.

Події фестивалю проходитимуть на сценах театрів-партнерів: Київського академічного Молодого театру, Центра сучасних мистецтв «ДАХ», Київського академічного театру на лівому березі Дніпра, Театру «Відкритий погляд».

На фестиваль приїдуть засновник руху «нової драми» режисер, драматург, художній керівник Центру драматургії та режисури Казанцева, Рощина та Театру DOC — Михаїл Угаров, театральний критик, помічник художнього керівника по спец-проектах МХТ імені Чехова та ректора Школи-студії МХТ — Павєл Руднєв, театральний критик, член журі національного російського фестивалю «Золота маска» Єлена Ковальська, драматург Максим Курочкін, з Польщі очікується приїзд провідного спеціаліста з сучасної польської драматургії Романа Павловського.

На адресу фестивалю надійшло 147 оригінальних текстів українською та російською мовами, які розподілили за кількома категоріями.

Програма фестивалю:
В шорт-ліст увійшли:
1. Сашко Брама «Свиняча печінка» (Львів)
2. Марися Нікітюк «Дачі» (Київ)
3. Катерина Бабкіна «Час комах» (Краків-Київ)
4. Тетяна Кіценко «Три Ніцше» ( Київ)
5. Віра Маковій «Буна» (Київ)
6. Наталія Лютенко за творами Сашка Ушкалова «Панда»+
7. Олег Телятник «Думки вголос» (Черкаси)
8. Інна Завгородня «Вояки»

Лонг-ліст:
1. Євгеній Марковский «Кантсаферінг» (Херсон)
2. Катерина Аксьонова «Божевільня для журналістів» (Львів)
3. Волидимир Снігурченко – «Часу нема. За склом» (Харків)
4. Павло Ар’є – «Людина в підвішеному стані» (Кьольн)
5. Анна Багряна «Є в ангелів від Луковаго» (Київ)
6. Костянтин Солов’єнко «Екстреміст» (Львів)
7. Остап Соколюк «Страх і Любов» (Київ)
8. Наталя Доляк «Гасторбайтерські сезони» (Віниця)
9. Павло Павлов «3 монологи»

Короткий метр:
1. Міріам Агамян «Палач», «3:3:6» (Київ)
2. Ден Гуменний «Село. Еволюшн», «Надія» (Кіровоград)
3. Єва Бойко Заповіт «Заповіт»

В рамках проекту також читатиметься п’єси вже знаних драматургів: 
1. Наташа Ворожбит «Вій. Докудрама» (Україна)
2. Дорота Масловська «Між нами все гаразд» (Польща)
3. Тадеуш Слободзянек «Наш клас» (Польща)
4. Міхал Вальчак «Пісочниця» (Польща)
5. Баса Джанікашвілі «Гра в війнушки» (бере участь в україно-грузинському воркшопі Роял Корту) (Грузія)
6.Тамара Бартая «Іграшковий пістолет» (Грузія)
7. Бачо Квиртія «Від заходу до сходу» (бере участь в україно-грузинському воркшопі Роял Корту) (Грузія)
8. Лаша Бугадзе «Політична п’єса» (бере участь в україно-грузинському воркшопі Роял Корту) (Грузія)
10. В’ячислав Дурнєнков «Сєвєр» (Росія)
11. Вадим Л’ванов «П’єса про корів» (Росія)
12. Ніна Беленицка (Росія)
13. Ольга Стрижак «Марина» (Росія)
14. «Апельсинова шкіра» Мая Пелевч (Сербія)

Локації та дати заходів фестивалю:
18 жовтня – прес-конференція фестивалю. 15.00, книгарня «Є»
22, 23 жовтня – офіційне відкриття фестивалю, «Молодий театр», з 14 по 23.00
24 жовтня – «Театр на лівому березі Дніпра», з 18.00 до 22.40
25, 26 жовтня – театр «ДАХ», з 18.00 до 23.00
27, 28 жовтня – театр «Відкритий погляд» (Ільїнська 9), з 18.00 до 23.00
29 жовтня – обласний черкаський театр ім. Шевченка в Черкасах, показ документального спектаклю «Місто на Ч.». Виїзд спеціальним автобусом. Акредитація преси та глядачів на цю подію обов’язкова.
30 жовтня –– офіційне закриття фестивалю.

Також будуть проходити майстер-класи гостей фестивалю, місце проведення та час яких будуть оголошені незабаром.

В програмі фестивалю можливі невеликі зміни, про які обіцяють повідомити додатково.

Три найкращі українські п’єси фестивалю отримають фінансування (15 тисяч гривень кожна) на постановку в театрах-партнерах.

Вхід на фестиваль вільний. 

25 березня

Інші дати
Народився Олександр Безбородько
(1747, м.Глухів Сумська область - 1799) – козацький полковник, світліший князь Російської імперії, канцлер уряду Катерини II, мав значний вплив на царя Павла І. Добився відновлення Генерального суду і деяких інших установ Гетьманщини, скасованих за Катерини II. Склав повний список гетьманів України, генеральних суддів і підскарбіїв, генеральних осавулів, писарів, хорунжих, а також полковників дев'яти українських полків, які становили військо гетьмана В 1805 -1807 рр. на надані ним кошти в Ніжині був заснований ліцей.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі