chrome firefox opera safari iexplorer

26 листопада відзначать 78-мі роковини Голодомору

11 листопада 2011 о 15:14

Оскільки нинішня влада цю дату, м’яко кажучи, належним чином не шанує, українці, яким не байдужа власна історія, самостійно готуються до відзначення 78–х роковин Голодомору–геноциду 1932—1933 років. Про це пише «Україна молода».

Створений торік Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв геноциду нагадує, що 26 листопада в Києві біля Національного меморіалу пам’яті жертв Голодоморів, в усіх обласних центрах України та 32 країнах світу відбудуться пам’ятні заходи.

До слова, у 2013–му з часу однієї з найстрашніших трагедій в історії нашого народу мине рівно 80 років. І якщо на той час країною керуватимуть її нинішні очільники, навряд чи варто сподіватися на достойне вшанування цієї сумної дати. Тому, як повідомляє сайт Holodomor33.org.ua, при кожному обласному центрі буде створено місцеві громадські комітети для відзначення 80–х роковин геноциду українського народу на належному рівні.

На Сумщині така ініціативна група вже є. Як ідеться в повідомленні організаторів, створення Сумського обласного громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору–геноциду «зумовлене ігноруванням чинною владою пам’яті про національну катастрофу 1932—1933 років».

«Нам невідомо про плани нинішньої влади щодо відзначення роковин Великого Голоду, — наголошують автори ініціативи. — На офіційному сайті Сумської обласної державної адміністрації знято відповідний розділ. Голова Сумської ОДА не видавав жодних розпоряджень щодо вшанування жертв Голодомору. До жодної з опитаних нами громадських організацій області не зверталися представники влади з пропозиціями про відзначення дня пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років. Такою позицією нинішня влада ставить себе в один ряд з її комуністичними поперед­никами».

Ініціативна група закликає жодним чином не надавати акції пам’яті загальнонаціональної трагедії будь–якого партійного відтінку. Натомість пропонує робити акцент на вшануванні пам’яті дітей, померлих iз голоду, та залученні молоді до участі в меморіальних заходах. Тамтешні активісти також планують синхронно з Києвом почати о 16–й годині 26 листопада хвилину мовчання й акцію «Запали свічку».

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Гордій Левченко
(1897, с. Дубрівка Житомирської обл. - 1981) - військово-морський діяч, адмірал, головнокомандувач Балтійського флоту. У 1939-1942 роках - заступник наркома ВМФ СРСР. Під час Другої світової війни керував обороною Криму.
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі