chrome firefox opera safari iexplorer

26 листопада відзначать 78-мі роковини Голодомору

11 листопада 2011 о 15:14

Оскільки нинішня влада цю дату, м’яко кажучи, належним чином не шанує, українці, яким не байдужа власна історія, самостійно готуються до відзначення 78–х роковин Голодомору–геноциду 1932—1933 років. Про це пише «Україна молода».

Створений торік Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв геноциду нагадує, що 26 листопада в Києві біля Національного меморіалу пам’яті жертв Голодоморів, в усіх обласних центрах України та 32 країнах світу відбудуться пам’ятні заходи.

До слова, у 2013–му з часу однієї з найстрашніших трагедій в історії нашого народу мине рівно 80 років. І якщо на той час країною керуватимуть її нинішні очільники, навряд чи варто сподіватися на достойне вшанування цієї сумної дати. Тому, як повідомляє сайт Holodomor33.org.ua, при кожному обласному центрі буде створено місцеві громадські комітети для відзначення 80–х роковин геноциду українського народу на належному рівні.

На Сумщині така ініціативна група вже є. Як ідеться в повідомленні організаторів, створення Сумського обласного громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору–геноциду «зумовлене ігноруванням чинною владою пам’яті про національну катастрофу 1932—1933 років».

«Нам невідомо про плани нинішньої влади щодо відзначення роковин Великого Голоду, — наголошують автори ініціативи. — На офіційному сайті Сумської обласної державної адміністрації знято відповідний розділ. Голова Сумської ОДА не видавав жодних розпоряджень щодо вшанування жертв Голодомору. До жодної з опитаних нами громадських організацій області не зверталися представники влади з пропозиціями про відзначення дня пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років. Такою позицією нинішня влада ставить себе в один ряд з її комуністичними поперед­никами».

Ініціативна група закликає жодним чином не надавати акції пам’яті загальнонаціональної трагедії будь–якого партійного відтінку. Натомість пропонує робити акцент на вшануванні пам’яті дітей, померлих iз голоду, та залученні молоді до участі в меморіальних заходах. Тамтешні активісти також планують синхронно з Києвом почати о 16–й годині 26 листопада хвилину мовчання й акцію «Запали свічку».

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі