chrome firefox opera safari iexplorer

МОЗ попереджає про небезпеку менінгококової інфекції

22 листопада 2011 о 18:01

У зв'язку зі смертю дитини в Одеській області внаслідок захворювання на менінгококову інфекцію, Міністерство охорони здоров'я наголосило, що при перших симптомах захворювання слід негайно звертатись за медичною допомогою.

Важливо знати, що менінгококова інфекція (МІ) починається раптово, з підйому температури тіла до 39-40°С і вище. Характерним є головний біль, нездужання, млявість, анорексія, можлива блювота.

Інкубаційний період складає від 1-2 до 10 днів. Основний симптом менінгококеміі — геморагічний висип багряно-червоного кольору з синюшним відтінком, який з'являється (залежно від віку дитини та форми захворювання) через кілька годин, рідше — на 2-й день хвороби.

10% усіх випадків менінгококової інфекції класифікуються як блискавичні, які у переважній більшості випадків закінчуються летально.

Блискавична форма починається бурхливо з раптового підйому температури тіла до 39,5-41°С, ознобу. На фоні вираженої інтоксикації вже в перші 4-8 годин з'являється рясна геморагічна висипка, гіпостази.

Міністерство охорони здоров'я України наголошує: при раптовому підвищенні температури у дітей треба негайно звертатись до лікаря.

Довідка

Менінгококова інфекція є важливою проблемою в охороні здоров'я багатьох країн світу. Це пов'язано з високим рівнем захворюваності та летальності внаслідок цієї хвороби.

Біля 500 000 випадків менінгококової інфекції реєструється кожного року в світі, з яких біля 50 000 закінчується летально. В країнах Європейського регіону летальність при менінгококовій інфекції складає 9-12%.

В Україні летальність від МІ коливається від 14% до 17%.

Особливостями менінгококової інфекції у дітей перших 2 років життя є те, що вона частіше протікає у вигляді тяжкої, гіпертоксичної форми менінгококеміі, рідше в поєднанні з менінгітом. Основною причиною смерті при МІ є крововилив у наднирники і інфекційно-токсичний шок.

Аналіз історій хвороб дітей, що померли від менінгококової інфекції в Україні у 2008 р. показав:

— Всі діти, що померли в Україні від МІ, були віком до 7 років.

— Мало місце пізнє звернення батьків дітей з МІ за медичною допомогою.

— Середній термін перебування дітей з МІ в стаціонарі становив 13,6 годин.

— У переважної більшості дітей з МІ безпосередньою причиною смерті був крововилив у наднирники.

23 травня

Інші дати
Народився Лешек Дезидерій Владислав Городецький
(1863, с. Шолудьки Вінницької обл. - 1930) - архітектор, меценат. Автор Будинку з Химерами, собору святого Миколая в Києві та ін. Його називали "київський Гауді".
Розгорнути
Народився Григорій Чухрай
(1921, м. Мелітополь, Запорізька область – 2001) – кінорежисер, сценарист. Поставив кінокартини «Сорок перший», «Балада про солдата», «Чисте небо», «Пам'ять» «Трясовина» та ін.
Розгорнути
Народилася Христина Литвиненко-Волторніст
(1883, с.Христанівка, Полтавська область – 1978) – українська поетеса, бандуристка. Автор збірок віршів „Широким шляхом”, „Степові квіти”, пісень і віршів для дітей.
«Хто готує себе лише на те, щоб впрягатися до плуга, завжди матиме погоничів» (Олена Теліга)
Розгорнути