chrome firefox opera safari iexplorer

МОЗ попереджає про небезпеку менінгококової інфекції

22 листопада 2011 о 18:01

У зв'язку зі смертю дитини в Одеській області внаслідок захворювання на менінгококову інфекцію, Міністерство охорони здоров'я наголосило, що при перших симптомах захворювання слід негайно звертатись за медичною допомогою.

Важливо знати, що менінгококова інфекція (МІ) починається раптово, з підйому температури тіла до 39-40°С і вище. Характерним є головний біль, нездужання, млявість, анорексія, можлива блювота.

Інкубаційний період складає від 1-2 до 10 днів. Основний симптом менінгококеміі — геморагічний висип багряно-червоного кольору з синюшним відтінком, який з'являється (залежно від віку дитини та форми захворювання) через кілька годин, рідше — на 2-й день хвороби.

10% усіх випадків менінгококової інфекції класифікуються як блискавичні, які у переважній більшості випадків закінчуються летально.

Блискавична форма починається бурхливо з раптового підйому температури тіла до 39,5-41°С, ознобу. На фоні вираженої інтоксикації вже в перші 4-8 годин з'являється рясна геморагічна висипка, гіпостази.

Міністерство охорони здоров'я України наголошує: при раптовому підвищенні температури у дітей треба негайно звертатись до лікаря.

Довідка

Менінгококова інфекція є важливою проблемою в охороні здоров'я багатьох країн світу. Це пов'язано з високим рівнем захворюваності та летальності внаслідок цієї хвороби.

Біля 500 000 випадків менінгококової інфекції реєструється кожного року в світі, з яких біля 50 000 закінчується летально. В країнах Європейського регіону летальність при менінгококовій інфекції складає 9-12%.

В Україні летальність від МІ коливається від 14% до 17%.

Особливостями менінгококової інфекції у дітей перших 2 років життя є те, що вона частіше протікає у вигляді тяжкої, гіпертоксичної форми менінгококеміі, рідше в поєднанні з менінгітом. Основною причиною смерті при МІ є крововилив у наднирники і інфекційно-токсичний шок.

Аналіз історій хвороб дітей, що померли від менінгококової інфекції в Україні у 2008 р. показав:

— Всі діти, що померли в Україні від МІ, були віком до 7 років.

— Мало місце пізнє звернення батьків дітей з МІ за медичною допомогою.

— Середній термін перебування дітей з МІ в стаціонарі становив 13,6 годин.

— У переважної більшості дітей з МІ безпосередньою причиною смерті був крововилив у наднирники.

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі