chrome firefox opera safari iexplorer

Найлегше вести бізнес у Києві, найважче — на Херсонщині

30 листопада 2011 о 17:12

Фонд «Ефективне управління» спільно з Всесвітнім економічним форумом провели дослідження конкурентоспроможності регіонів України. Перше місце у рейтингу зайняла столиця країни, останнє — Херсонська область.

Кожен регіон оцінювався за 12 критеріями, таким як інфраструктура, охорона здоров'я, вища освіта, ефективність ринку праці, рівень розвитку бізнесу, інновації та ін., пише Дело.

Як і в попередні роки, перше місце в регіональному індексі залишилось за містом Київ, друге — за Дніпропетровською областю. У п'ятірку лідерів увійшли також Харківська, Київська та Донецька області.

Досить високий рівень конкурентоспроможності продемонстрували Запорізька область, місто Севастополь, Одеська, Полтавська та Львівська області. Низькі позиції в рейтингу у Житомирської, Тернопільської, Чернігівської, Кіровоградської та Херсонської областей.

Найбільше перших місць у різних категоріях посіла столиця України. Київ лідирує за такими складовими, як інфраструктура, вища освіта та професійна підготовка, технологічна готовність, розмір ринку, але при цьому займає останнє місце серед регіонів за складовою інституції.

І навпаки, Тернопільська область, що займає 24-у позицію в національному рейтингу, має досить непогані показники по інституцій, охорони здоров'я і початкової освіти, рівнем розвитку фінансового ринку.

Дослідження також показало, що головними перепонами для ведення бізнесу є податкова політика, корупція та нестабільність державної політики. При цьому, значення двох перших факторів за рік тільки посилилося.

Менше проблем для бізнесу цього року стали створювати такі чинники, як доступ до фінансування, нестабільність місцевої та державної влади та інфляція.

Як повідомлялося, Україна у рейтингу сприятливості ділового середовища втратила за рік 3 позицій і перемістилася на 152-е місце. З таким показником країна опинилася в аутсайдерах списку між Ліберією (151) та Болівією (153).

Варто відзначити, що Гондурас, з яким часто люблять порівнювати Україну, знаходиться на 128 позиції списку.

21 червня

Інші дати
Народився Юрій Кондратюк
(1897, м.Полтава  - 1941 або 1942) – український вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою літали на Місяць космічні кораблі «Аполлон».  
«Коли березневого світанку 1968 року я схвильовано слідкував на мисі Кеннеді за стартом ракети, що повинна була понести корабель „Аполлон-9“ у напрямку до Місяця, я думав про українця Юрія Кондратюка, котрий розрахував цю трасу, по якій повинні були летіти троє наших астронавтів». (Джон Хуболт, інженер НАСА, один з авторів проекту «Аполлон».)
Розгорнути
Народився Микола Закревський
(1805, м.Київ – 1871) - український історик, етнограф, художник, мовознавець і письменник. Автор фундаментальних праць «Нарис історії міста Києва», «Літопис і опис міста Києва».  
Розгорнути