chrome firefox opera safari iexplorer

Обґрунтування Олімпіаді-2022 в Україні напишуть австрійці за 425 тис євро

10 листопада 2011 о 14:13

ДП «Олімпійська надія-2022» 2 листопада уклало угоду з австрійською компанією «Klenkhart & Partner Consulting ZT Gesellschaft m.b.H» на розробку техніко-економічного обґрунтування Національного проекту «Олімпійська надія-2022» – створення спортивно-туристичної інфраструктури. Вартість угод склала 425 тис євро.

Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель», повідомляють «Наші гроші».

Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника», що керівник ДП «Олімпійська надія-2022» Павло Чурило обґрунтовує «економічною обставиною».

Під такою обставиною мається на увазі неможливість укладення угоди з австрійською фірмою як з переможцем відкритих торгів. «Кленкхар Партнер Консалтинг» раніше була оголошена переможцем тендеру на ці самі послуги, однак через скаргу одного з переможених учасників конкурсу до Антимонопольного комітету укласти угоду з австрійцями було неможливо.

Тому ДП «Олімпійська надія-2022» днями відмінило оскаржені відкриті торги і терміново уклало угоду з обраною фірмою вже за неконкурентною процедурою закупівлі.

Нагадаємо, французька фірма «Albertvilloise detudes et de services techiques», яка з пропозицією 155 тис євро була відсторонена від тендеру, подала скаргу в Антимонопольний комітет України з проханням призупинити процедуру торгів «у зв’язку з перевіркою правоохоронними органами України членів комітету з конкурсних торгів та представників учасника торгів «Кленкхар Партнер Консалтинг» на предмет виявлення в їх діях ознак злочину, а також з метою недопущення вчинення корупційних дій з боку зазначених осіб». Розгляд скарги мав відбутись 7 листопада.

ДП «Олімпійська надія-2022» в обґрунтуванні повідомило, що французька фірма, яка пропонувала за свої послуги 155 тис євро, була відсторонена від тендеру через те, що жоден з офіційних документів, поданих у пропозиції конкурсних торгів, не засвідчений спеціальним штампом «Apostille» (апостиль). З тих учасників, що були допущені до тендеру, і було обрано найдешевшу пропозицію австрійської фірми у розмірі 425 тис євро.

Як повідомляється в обґрунтуванні, розроблення та затвердження техніко-економічного обґрунтування національного проекту «Олімпійська надія-2022» було заплановано на липень-серпень 2011 року. Однак через організаційні причини (створення ДП «Олімпійська надія-2022», зарахування працівників на відповідні посади, створення комітету з конкурсних торгів тощо) виконання поставлених завдань було зірвано. Також держпідприємство скаржиться на строки, які відводяться законом на проведення відповідних процедур закупівель і вказує на необхідність отримання техніко-економічного обґрунтування нацпроекту саме в 2011 році.

«Рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України може бути прийняте як на користь замовника (хоча збоку замовника були надані всі документи, що підтверджують безпідставність звинувачень з боку скаржника), так і на користь скаржника. Задоволення скарги може мати наслідком відміну проведеної процедури відкритих торгів. У разі відміни процедури закупівлі замовник змушений буде повторно провести процедуру закупівлі, яка завершиться вже у 2012 році», – йдеться в обґрунтуванні (весь текст обґрунтування тут).

За даними АМКУ, скаргу фразцузької компанії після рішення олімпійського підприємства про відміну торгів повернено без розгляду.

Нагадаємо, зараз Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськіва, якому підпорядковано ДП «Олімпійська надія-2022», проводить закордонне роуд-шоу, в ході якого міжнародному бізнесу пропонується інвестувати в створення інфраструктури під зимову Олімпіаду-2022 в Україні.

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути