chrome firefox opera safari iexplorer

Обґрунтування Олімпіаді-2022 в Україні напишуть австрійці за 425 тис євро

10 листопада 2011 о 14:13

ДП «Олімпійська надія-2022» 2 листопада уклало угоду з австрійською компанією «Klenkhart & Partner Consulting ZT Gesellschaft m.b.H» на розробку техніко-економічного обґрунтування Національного проекту «Олімпійська надія-2022» – створення спортивно-туристичної інфраструктури. Вартість угод склала 425 тис євро.

Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель», повідомляють «Наші гроші».

Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника», що керівник ДП «Олімпійська надія-2022» Павло Чурило обґрунтовує «економічною обставиною».

Під такою обставиною мається на увазі неможливість укладення угоди з австрійською фірмою як з переможцем відкритих торгів. «Кленкхар Партнер Консалтинг» раніше була оголошена переможцем тендеру на ці самі послуги, однак через скаргу одного з переможених учасників конкурсу до Антимонопольного комітету укласти угоду з австрійцями було неможливо.

Тому ДП «Олімпійська надія-2022» днями відмінило оскаржені відкриті торги і терміново уклало угоду з обраною фірмою вже за неконкурентною процедурою закупівлі.

Нагадаємо, французька фірма «Albertvilloise detudes et de services techiques», яка з пропозицією 155 тис євро була відсторонена від тендеру, подала скаргу в Антимонопольний комітет України з проханням призупинити процедуру торгів «у зв’язку з перевіркою правоохоронними органами України членів комітету з конкурсних торгів та представників учасника торгів «Кленкхар Партнер Консалтинг» на предмет виявлення в їх діях ознак злочину, а також з метою недопущення вчинення корупційних дій з боку зазначених осіб». Розгляд скарги мав відбутись 7 листопада.

ДП «Олімпійська надія-2022» в обґрунтуванні повідомило, що французька фірма, яка пропонувала за свої послуги 155 тис євро, була відсторонена від тендеру через те, що жоден з офіційних документів, поданих у пропозиції конкурсних торгів, не засвідчений спеціальним штампом «Apostille» (апостиль). З тих учасників, що були допущені до тендеру, і було обрано найдешевшу пропозицію австрійської фірми у розмірі 425 тис євро.

Як повідомляється в обґрунтуванні, розроблення та затвердження техніко-економічного обґрунтування національного проекту «Олімпійська надія-2022» було заплановано на липень-серпень 2011 року. Однак через організаційні причини (створення ДП «Олімпійська надія-2022», зарахування працівників на відповідні посади, створення комітету з конкурсних торгів тощо) виконання поставлених завдань було зірвано. Також держпідприємство скаржиться на строки, які відводяться законом на проведення відповідних процедур закупівель і вказує на необхідність отримання техніко-економічного обґрунтування нацпроекту саме в 2011 році.

«Рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України може бути прийняте як на користь замовника (хоча збоку замовника були надані всі документи, що підтверджують безпідставність звинувачень з боку скаржника), так і на користь скаржника. Задоволення скарги може мати наслідком відміну проведеної процедури відкритих торгів. У разі відміни процедури закупівлі замовник змушений буде повторно провести процедуру закупівлі, яка завершиться вже у 2012 році», – йдеться в обґрунтуванні (весь текст обґрунтування тут).

За даними АМКУ, скаргу фразцузької компанії після рішення олімпійського підприємства про відміну торгів повернено без розгляду.

Нагадаємо, зараз Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськіва, якому підпорядковано ДП «Олімпійська надія-2022», проводить закордонне роуд-шоу, в ході якого міжнародному бізнесу пропонується інвестувати в створення інфраструктури під зимову Олімпіаду-2022 в Україні.

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Гордій Левченко
(1897, с. Дубрівка Житомирської обл. - 1981) - військово-морський діяч, адмірал, головнокомандувач Балтійського флоту. У 1939-1942 роках - заступник наркома ВМФ СРСР. Під час Другої світової війни керував обороною Криму.
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути