chrome firefox opera safari iexplorer

По Україні пройдуть «майдани»... порожніх гаманців

15 листопада 2011 о 13:21

На Україну чекають нові Майдани, символом яких стануть уже не стрічки будь–якого політичного забарвлення, а… гаманці. Порожні. Учора представники різних організацій підприємців зібралися в Києві, щоб обговорити й повідомити пресу про подальші акції протесту проти змін, внесених до Податкового кодексу. А от до столиці новий «податковий майдан» у таких масштабах, як минулорічний, швидше за все, не доїде.

«Завозити людей у Київ немає можливості — гаманці порожні. Тому ми вирішили піти іншим шляхом і зробити кілька міжрегіональних майданів. А останній з них хочемо зробити в Донецьку», — повідомив на прес–конференції голова Федерації профспілок малого й середнього підприємництва України, координатор громадянської ініціативи «Марш порожніх гаманців» В’ячеслав Рой.

За його словами, цього місяця відбудеться чотири «антиподаткових» акції. 15 листопада в Чернігові автоперевізники вимагатимуть відшкодування збитків за перевезення пільгової категорії пасажирів. Наступного дня міжрегіональний майдан відбудеться в Хмельницькому, де заплановано марш та мітинг біля будівлі облдержадміністрації. 17 листопада учасники маршу планують прийти до стін Верховної Ради, щоб виступити проти ухвалення Трудового кодексу. А завершиться місяць акцією протесту в Донецьку 30 листопада.

Вимоги до влади, з якими підприємці та їхні однодумці вийдуть на вулиці й площі країни, ті самі, що й раніше: зупинити дію Податкового кодексу, розробити проект нової пенсійної реформи і скасувати чинну, ухвалити закони про громадський контроль та купівлю–продаж землі винятково за результатами референдуму тощо.

Політикам і представникам влади обіцяють надавати слово на мітингах, але партійні прапори на акціях буде заборонено.

На думку ініціаторів протестних акцій, регіональні майдани зберуть набагато більше людей, ніж минулі акції в Києві, адже до столиці змогли приїхати далеко не всі, хто хотів узяти в них участь. До того ж, у регіонах вплив малого та середнього бізнесу на структури влади більший, ніж у Києві, тож податкові майдани на місцях можуть виявитися вельми ефективними: на відміну від міністерств, місцеві органи влади й адміністрації можуть піти на поступки підприємцям.

Утім, з ідеєю подальшої боротьби та доцільністю скликання нових майданів різних рівнів погоджуються не всі підприємці. Дехто з них каже, що влада таки пішла на поступки, а новий закон не такий страшний, як його малюють.

«На даний момент ми не бачимо нагальної необхідності в організації нового податкового майдану. Нас наразі влаштовують ухвалені державою зміни зі спрощеною системою оподаткування, — заявила в коментарі «УМ» голова Всеукраїнського професійного союзу працівників малого та середнього бізнесу «Єднання», почесна голова Федерації профспілок працівників малого та середнього бізнесу Наталія Кожевникова. — Так, мікроклімат у сфері бізнесу зараз не найкращий, але поки що нас усе влаштовує. Ми вважаємо, що заяви деяких профспілок про назрівання нових акцій є відверто заполітизованими. Очевидно, певні політичні сили хочуть розгойдати ситуацію та привернути до себе увагу. Звісно, ми незадоволені деякими речами: невідпрацьованим діалогом із державною владою, прийняттям незаконних та несправедливих рішень на місцях. Утім це не означає, що зміна влади щось змінить: крадуть і крастимуть усі. Підуть одні — прийдуть інші, а що зміниться? Ми ще не бачимо тих політичних сил, які ладні щось змінити». До того ж, додає пані Наталія, у законі є низка норм, які «сприятимуть підняттю рівня українського бізнесу та дадуть йому захист».

Натомість Коаліція учасників Помаранчевої революції (КУПР) закликає підприємців, які торік так і не дочекалися від влади виконання своїх вимог, вийти на Майдан і добиватися захисту своїх прав 22 листопада — у День Свободи. Як нагадав перший заступник голови правління КУПР Петро Михайленко, ця дата подвійна — сьома річниця Помаранчевої революції і перша — Податкового майдану.

Нагадаємо, торік учасники коаліції організували на столичному майдані Незалежності «Місто волі». Всупереч обіцянкам Президента Януковича, проти його координатора, голови правління КУПР Сергія Мельниченка, порушено кримінальну справу за звинуваченням в «організації злочинної групи».

18 березня

Інші дати
День працівника податкової та митної справи України
Свято встановлено указом Президента України від 11 жовтня 2013 року на заміну Дня митної служби України (25 червня) та Дня працівника державної податкової служби України (2 липня).
Розгорнути
Народився Федір Муравченко
(1929, с. Запоріжжя-Грудовате Дніпропетровська область – 2010) – головний конструктор Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес», доктор технічних наук, академік. Герой України. Брав участь у створенні понад 50 типів і модифікацій авіадвигунів.
Розгорнути