chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають Всесвітній день пам’яті жертв дорожніх аварій

20 листопада 2011 о 00:19

26 жовтня 2005 року у своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН закликала усі країни-члени по всьому світу визнати Всесвітній день пам`яті жертв ДТП і відзначати його у третю неділю листопада.

Цей день покликаний привернути увагу до сумного факту: за даними ООН, дорожні аварії є у всьому світі другою причиною смерті серед людей у віці 5-29 років і третьою причиною смерті людей у віці 30-44 років. В автопригодах щорічно гинуть більш як 1,3 млн. осіб, ще 50 млн. одержують травми або стають інвалідами.

І, як наголошено у резолюції ООН, якщо не вживати невідкладних заходів з поліпшення безпеки дорожнього руху, то до 2020-го року у країнах з низьким і середнім рівнем доходу кількість людей, які гинуть внаслідок дорожньо-транспортних пригод, зросте на 80%.

Мета цього дня полягає в тому, щоб вшанувати пам’ять жертв дорожньо-транспортних аварій та висловити співчуття членам їх сімей, а також ще раз нагадати державам про необхідність забезпечити безпеку дорожнього руху. Серед основних причин ДТП — перевищення швидкості, вживання алкоголю, відсутність програм технічного огляду транспортних засобів та пристроїв, що забезпечують безпеку водіїв і пасажирів.

Нагадаємо, Управління ДАІ МВС України закликає усіх водіїв 20 листопада, у День пам`яті жертв ДТП, увімкнути ближнє світло фар на автомобілях, таким чином вшанувавши пам`ять загиблих.

Як зазначили у Державтоінспекції,

 

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути