chrome firefox opera safari iexplorer

У Чернівецькій філармонії відкрили кімнату-музей Назарія Яремчука

30 листопада 2011 о 13:11

30 листопада Назарію Яремчуку виповнилося б 60 років. У день народження відомого тенора у Чернівецькій обласній філармонії відкрили кімнату-музей видатного співака.

Також на фасад філармонії, де співак у 1970—1995 рр. був солістом вокально-інструментального ансамблю “Смерічка”, урочисто відкрили меморіальну дошку Назарію Яремчуку, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Чернівецької ОДА.

“Цей пам’ятний знак, як і кімнату-музей Назарія Яремчука, не випадково відкрито саме у філармонії, – сказав перший заступник керівника ОДА Георгій Галиць. – Творчій праці саме у Чернівецькій обласній філармонії, у рідному краї присвятив своє, на жаль, таке коротке, але яскраве життя справжній майстер пісенного мистецтва. Ця меморіальна дошка, кімната-музей співака впродовж десятиліть нагадуватимуть нам, наступним поколінням про щирого, залюбленого у свій край, в Україну талановитого митця. Нинішня подія – для прийдешніх поколінь, – відзначив Георгій Галиць, – аби не згасала пам’ять про світочів нашого краю.

Меморіальну дошку Назарію Яремчуку виготовив відомий буковинський художник та скульптор Артем Присяжнюк. За його словами, працюючи над пам’ятною дошкою, він прагнув втілити в барельєфі основні риси співака.

У кімнаті-музеї Назарія Яремчука представлено афіші, платівки, світлини, рукописи співака, які зібрав він особисто, його родина, друзі та колеги. Тут можна побачити експонати, які висвітлюють творчість “Смерічки” від її початків – коли самодіяльний ансамбль Вижницького будинку культури тільки починав свій творчий шлях, ті фотографії, на яких Назарій Яремчук, його творчі побратими вбрані в яскраві костюми, виготовлені талановитим художником-модельєром Аллою Дутківською, найперші платівки “Смерічки”.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути