chrome firefox opera safari iexplorer

Черкаський краєзнавчий музей дочекався ремонту і поповнення колекції

28 грудня 2011 о 12:36

Для Черкаського обласного краєзнавчого музею рік, що минає, запам’ятається багатьма подіями. Протягом 2011 року музейники підготували й провели понад 70 виставок, поповнили фонди новими експонатами, а головне – нарешті дочекалися довгожданого ремонту, пише «Прочерк».

- Завдяки сприянню і небайдужій позиції заступника голови Черкаської обласної ради Василя Касяна, в цьому році облрада виділила нам 250 тисяч гривень на ремонт фасаду, — розповідає директор музею Алла Кушнір. – Це вперше за багато років! Усі ці кошти ми використали: протягом жовтня-листопада було відреставровано три стіни. Залишилося відновити лише невелику частину.

Серед найбільших виставок, які відбулися в цьому році, музейні працівники відзначають виставку до 25-річчя Чорнобильської катастрофи, виставку фронтових листів до Дня перемоги, про історію українського театру і кіно, про ветеранів Байконуру та про видатних польських діячів на Черкащині.

Фото procherk.info

До всіх значущих дат ми обов’язково створювали виставки на основі фондових зібрань, які нині в нас сягають 150 тисяч експонатів, — розповідає заступник директора Черкаського краєзнавчого музею Тетяна Кайдалова. – А ще цього року вперше започаткували співпрацю з обласним військкоматом. Проводимо екскурсії для призовників та співробітників, зустрічі з відомими людьми, читаємо лекції.

З багатьма ж навчальними закладами міста співпраця налагоджена вже давно, як і з бібліотеками: проводять спільні заходи та зустрічі.

Протягом року музей заробив близько 120 тисяч гривень. На них, зокрема, було придбано колекцію старовинних листівок початку 20 ст., а також портрети Шевченка у виконанні народних майстрів. Крім цього, колекції музею поповнилися ще й експонатами, які передали сюди тролейбусне управління та тютюнова фабрика. Їх показуватимуть відвідувачам найближчим часом.

— З тютюнової фабрики ми отримали унікальні ескізи 50-х — 60-х років, які використовувалися для оформлення пачок з цигарками, — розповідає Тетяна Кайдалова. – Маємо також жорна для розтирання тютюну ще 19 століття та старовинні фотографії.

Серед найближчих виставок, які вже готують музейники, — присвячена черкащанам — учасникам локальних військових конфліктів на планеті. Презентують її до річниці виведення радянських військ із Афганістану 15 лютого.

Планується в наступному році і ряд заходів до відзначення 130-річчя з дня народження відомого композитора, нашого земляка Кароля Шимановського.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути