chrome firefox opera safari iexplorer

Почніть із себе..

25 грудня 2011 о 00:53

Випадково натрапила на новину про те, що з наступного року в Білорусі набуває чинності закон «Про поводження з тваринами». Під час вигулу собак їхні власники повинні бути тверезими, мати лопатку й пакет, щоб прибирати екскременти.

Собака має бути на повідку й у наморднику, гуляти з ним можна тільки на спеціальних майданчиках. Тварин заборонено бити, травмувати, катувати, зокрема в ритуальних цілях. Не можна піддавати «надмірним фізіологічним навантаженням», нацьковувати собак на людей і на інших тварин.

Подібні закони діють у країнах Євросоюзу. У Парижі 2001-го підрахували: щодня на вулицях і в скверах залишається до 16 тонн собачого лайна (gazeta.ua)

Цікаво, а скільки тонн цього непотребу залишається на вулицях столиці України, яка прийматиме у наступному році Євро-2012?

Чи готові іноземці зустрітися з українськими реаліями нецивілізованості місцевих любителів тварин, і чи готові вони до «вляпання» під час повернення до готелю або під час прогулянок київськими сквериками? Адже собачі посліди не лише під деревами – вони навіть на пішохідних доріжках...

Особливо вражають вранішні вигулювання собак їхніми «турботливими» опікунами... Хто не бачив зранку, поспішаючи на роботу, а потім ввечері «собачок», які стрімголов вилітають із під’їздів та сідають під першим ліпшим кущиком, або біля колеса чиєїсь машини, або – прямо посеред тротуару…

Жодна моя спроба хоч якось вплинути на свідомість таких «любителів природи» не мала успіху. Чула різне – від лаконічного «Не ваше діло» до звинувачень у нелюбові до всього живого на цьому світі.

Мало того, гуляти з дитиною на вулиці через цю проблему теж небезпечно. Адже нормальну, рухливу дитину важко направити гуляти лише тим маршрутом, який обираєш ти сам. Навіть на подвір’ях шкіл зустрічаєш «посліди» тварин, та і собак там частенько теж вигулюють, незважаючи на заборонну табличку на огорожі. А про дитячі майданчики з пісочницями казати, напевне, не треба...

Словом, прагнучи до Європи, мабуть, треба насамперед змінитися нам – принаймні спробувати бути більш цивілізованими і поважати тих, хто живе поряд з нами – у будинку, у подвір’ї, у цій країні загалом… А поки що до омріяної Європи нам дуууже далеко, як виявилося, і до Білорусі вже теж.

Киянка

22 квітня

Інші дати
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути