chrome firefox opera safari iexplorer

Пити, курити та їздити на авто з січня стане дорожче

26 грудня 2011 о 13:47

З січня подорожчає бензин, тютюн та алкоголь – Верховна Рада прийняла закон про підвищення акцизу на спиртне і сигарети в середньому на 8,9%.

У грошах це означає, що літр чистого спирту подорожчає на 3,75 грн, або плюс 0,75 коп на пляшку, акциз на натуральні та ігристі вина збільшиться на 19-28 коп., на пиво – на 6 коп / л.
Сигарети без фільтра виростуть в ціні на 3,83 грн (1000 за шт.) З фільтром – на 8,56 грн. У роздрібі це може підняти ціну на коп 15-20 за пачку. Без фільтру, (наприклад «Прима» коштуватиме грн 4,20) і на 35-40 коп. на пачку з фільтром («Мальборо» – 12.40, зараз 12, «Кемел» – 10,90, зараз 10,50).

А от горілка, на думку віце-президента Української торгово-промислової конфедерації (до неї входять і виробники спирту і тютюну) В’ячеслава Сокерчака, подорожчає тільки в недорогому сегменті (26-32 грн за 0,5 л) і то не більше ніж на 40-50 коп. А на преміальні сорти (40-50 грн / пляшка) ціну навряд чи піднімуть, інакше народ перейде на «тіньову» горілку і самогон, вважає Сокерчак. На зростання вартості вина і пива акциз, на його думку, не вплине.

Як роз’яснив «Сегодня» аналітик МЦПД Олександр Жолудь, відповідно до Податкового кодексу, акцизи повинні підвищувати щорічно не менш ніж на рівень інфляції. «Нагадаю, з січня знижується на 1% ПДВ і на 2% податок на прибуток, найпростіший спосіб компенсувати недобір у бюджет – підняти акцизи, адже цей податок найлегше адмініструвати (перевіряти, як він сплачується): продав пляшку горілки чи пачку сигарет – повинен віддати енну суму», – говорить Жолудь. У Мінекономрозвитку прогнозують, що надходження до бюджету від акцизу на спиртне перевищать 11 млрд грн (плюс приблизно 1,5 млрд), а за розрахунками заввідділом контролю за тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтина Красовського, від підвищення податку на цигарки скарбниця отримає в 2012 році додатково до 2 млрд грн, або всього 18 млрд. Однак очікувати підвищення цін на спиртне і сигарети вже з 1-2 січня не варто, вважають експерти. Досвід показує, що приблизно ще 2 тижні після збільшення акцизу продають ще старі запаси, і ціни зміняться тільки до середини зими.

Також на 8,9% зростуть з 1 січня акцизи на бензин і дизпаливо: відповідно на 16 євро/т і на 3,7 – 8 євро/т. Жолудь стверджує, що бензин подорожчає до середини січня на 15-16 коп./л (А-95 – в середньому до 10,45 грн/л), дизпаливо – на 4-8 коп. (9,70 до 9,85). А директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн прогнозує, що в січні ціни не зміняться – тільки з лютого. Мовляв, взимку знижується попит на паливо, і торговці сплатять акциз за рахунок свого прибутку.

Також з 1 січня наберуть чинності зміни до Митного кодексу, що збільшують вп’ятеро – з 200 до 1000 євро суму, на яку фізособа може ввезти товару без сплати мита (10% від його ціни). Товар можна ввезти не частіше ніж раз в 10 днів у ручній поклажі (поїздом, літаком, автомобілем, пішки) або в супроводжуваному багажі, він не повинен важити більше 50 кг. Ця норма дозволить туристам ввезти без мита не лише сувеніри, а й шубу з хутра, відеокамеру, айфон і, як і раніше обмежує можливість човникам в прикордонних областях щодня носити через кордон товари на продаж.

З цієї дати зменшать або скасують плату за деякі послуги МВС: ДАІ, експертів, міграційної служби – це передбачено постановою Кабміну № 1058.

Наприклад, реєстрація авто в ДАІ обійдеться в 154-190 грн (зараз, з урахуванням платних довідок, більше 1300). Безкоштовно там роздрукують права, техпаспорт, техталон, на чому зекономимо близько 50 грн. А ось послуги евакуації авто з місця ДТП подорожчали на 70% (17 з 10 до грн / км).

На 77 грн (до 418 грн) подорожчає виготовлення закордонного паспорта.

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Гордій Левченко
(1897, с. Дубрівка Житомирської обл. - 1981) - військово-морський діяч, адмірал, головнокомандувач Балтійського флоту. У 1939-1942 роках - заступник наркома ВМФ СРСР. Під час Другої світової війни керував обороною Криму.
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути