chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові встановлять найбільший в Україні орган

28 грудня 2011 о 19:31

Про це повідомив директор і головний диригент Харківської обласної філармонії Юрій ЯНКО, коментуючи придбання органу, виготовленого німецькою фірмою «Aleksander Schuke» на замовлення з Харкова.

Посилаючись на начальника обласного управління культури та туризму Дмитра КУЗНЄЦОВА, прес-служба Харківської облдержадміністрації поінформувала сьогодні, що на рахунок фірми «Aleksander Schuke» переведено останній транш у сумі 435 тис. євро за виготовлення цього інструменту.

«Це подія національного масштабу, — сказав Ю.ЯНКО, — і на неї давно чекала не лише музична громадськість, а й вся країна».

За словами директора філармонії, орган спеціально виготовлений для Харкова і є «майстровим, а не фабричним», тобто «абсолютно унікальним інструментом» — він матиме 72 регістри (для прикладу – діючий інструмент в органній залі Успенського собору у Харкові налічує 47 регістрів) і стане найбільшим в Україні.

Ю.ЯНКО зазначив, що німецькі майстри мають виконати кілька технологічних завдань, а потім транспортувати орган до Харкова. Після цього розпочнеться монтаж інструмента та його настроювання, і це може тривати 3-4 місяці. Паралельно готується приміщення, спорудження якого триває вже кілька років. Директор філармонії висловив сподівання, що перші відвідувачі зможуть послухати орган вже 2012 року.

«У випадку, якщо всі роботи йтимуть злагоджено, ми зможемо їх завершити в 2012 році», — сказав Ю.ЯНКО.

Говорячи про остаточний розрахунок за виготовлення органу, він зазначив, що це «велика перемога для Харкова, для влади області та міста, для всіх харків'ян». За словами керівника філармонії, «цим питанням тривалий час займалося багато людей, і сьогодні вже можна говорити про результат». «Це дуже багато значить для всіх нас, — сказав Ю.ЯНКО, — тому що Харків отримає кращий в країні орган, зроблений спеціально для нас, який буде звучати в спеціально для цього створеному приміщенні».

Як повідомлялося, перший орган у Харкові був виготовлений чеськими майстрами і встановлений в середині 80-х років минулого сторіччя. Інструмент був розміщений в одному з найбільших і найстаріших храмів міста — Успенському соборі.

Після указу Президента України про необхідність винесення органу з приміщення культової споруди постало питання про те, як розв’язати цю проблему. На думку представників місцевої влади і фахівців, одним зі шляхів збереження органу Успенського собору може бути його демонтаж із подальшим продажем в інше місто, де такого інструмента немає.

23 липня

Інші дати
День преподобного Антонія Печерського
(бл 982 – 1073)святий Православної церкви, церковний діяч Київської Русі, засновник Києво-Печерського монастиря і будівничий Свято-Успенського собору.  
«Приходь до своєї віри добрими справами» (Феодосій Печерський)
Розгорнути
День пам’яті Памво Беринди
(між 50-70 роками 16 ст., смт. Єзупіль, Івано-Франківська область – 1632) – український культурний діяч, лексикограф, видавець. Найвизначніша праця – перший друкований українский словник ««Лексикон словенороський» 1627 року, який став цінним посібником при читанні українських, російських і білоруських пам'яток, писаних церковнослов'янською мовою.  
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі