chrome firefox opera safari iexplorer

В центрі Києва по-рейдерськи виселяють чергову бібліотеку

23 грудня 2011 о 13:08

У жовтні цього року почався процес ліквідації центральної бібліотеки Шевченківського району ім ... Плужника на вулиці Прорізній, 15.

Про це повідомив у своєму блозі голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

Як зазначає чиновник, площа бібліотеки разом із фондосховищем і читальною залою становить 317 м ².

Таку інформацію голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець отримав від Центральної публічної бібліотеки імені Лесі Українки, філією якої є бібліотека ім. Плужника.

"Це не перший випадок, коли влада намагається виселити бібліотеку із займаних приміщень. Нагадую, що нещодавно заради розміщення амбулаторії бібліотеку сімейного читання Чапаєвка у Голосіївському районі виселили у фойє школи. Сьогодні виникла загроза виселення бібліотеки у самому центрі міста, тому що на приміщення читальні претендують державні службовці ", — підкреслив Бригинець.

За наданою самою бібліотекою інформацією, Національне агентство України з питань державної служби планує розмістити у приміщенні бібліотеки ім. Плужника Інформаційно-ресурсний центр з питань адміністративної реформи.

«У бібліотеці ім. Плужника переконані, що управління не планує виселення бібліотеки, а лише хоче підселити до бібліотеки адміністративно-ресурсний центр, але навіть часткове зменшення бібліотечних площ є злочином проти культури. Тим більше, як показує практика, ніхто не зупиняється на частковому знищенні установи культури. І бізнесмени, і чиновники намагаються пройти рейдерський шлях до кінця», — зазначив Бригинець.

Голова комісії звернувся до голови КМДА А. Попова із проханням не допустити виселення бібліотеки із займаного приміщення, оскільки виселення і перепрофілювання бібліотек заборонено Постановою Верховної Ради України Про введення мораторію на виселення редакцій друкованих ЗМІ, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книжкових магазинів, підприємств з розповсюдження книг та преси.

Також депутат висловив сподівання, що громада не дасть знищити одну з небагатьох публічних бібліотек у місті та стане на її захист.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути