chrome firefox opera safari iexplorer

Головний універмаг столиці переформатують у сучасний торгівельний центр

19 січня 2012 о 09:16

Знаменитий київський ЦУМ на Хрещатику з 1 лютого буде закрито на масштабну реконструкцію, яка може завершитися не раніше, ніж через рік.

У мерії запевнили, що після реконструкції ЦУМ залишиться універмагом і збереже свою історичну назву, просто будуть розширені торговельні площі.

«Там буде сучасний торговельний центр. Конфігурація будівлі не зміниться, як і фасад. Глобальних нововведень, по суті, не буде. Сам проект нам повністю ще не переданий, але скажу, що намічається лише перепланування всередині», — розповів газеті «Сегодня» заступник голови КМДА з архітектури і землі Михайло Кучук.

Ймовірно, після реконструкції в будівлі замість невеликих точок з'являться бутіки і окремі зони: ювелірна, зона одягу, зона їжі тощо. Для розробки нової концепції залучили консультантів світового масштабу. Як точно виглядатиме ЦУМ і що саме там продаватимуть — покажуть наприкінці січня. ЦУМ почали будувати в 1935 році як найбільший державний торговельний центр.

В радянські часи він був найпопулярнішим магазином — тільки тут можна було придбати дефіцитні імпортні речі з Фінляндії, Німеччини, тодішньої Чехословаччини. Нагадаємо, наприкінці 2010 року ЦУМ перейшов у власність структур, підконтрольних Ринату Ахметову. В компанії «Еста-холдинг», що входить в структуру «СКМ», вже давно виношували плани внутрішньої реконструкції універмагу. Зокрема, розглядався варіант концепції знаменитого універмагу «Херродс» в Лондоні.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути