chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині відзначать 100-річчя від дня народження Ярослава Стецька

16 січня 2012 о 12:09

19 січня минає 100 років від дня народження Ярослава Стецька. Урочисті заходи до цієї дати пройдуть у м. Стрий.

Про це власкору ЗІКу повідомили організатори дійства.

Зокрема, у цей день відбудеться покладання квітів представниками влади та представників громадськості до пам’ятника Ярославові Стецьку в м. Стрию. Про це розповіли ЗІКу у Стрийській районній державній адміністрації.

Нагадаємо, що 2012 рік Львівська обласна рада проголосила Роком Ярослава Стецька.

Довідка

Ярослав Стецько народився 19 січня 1912 року у Тернополі – помер 5 липня 1986 у Мюнхені, де похований на цвинтарі Вальдфрідгоф.

Народився в священицькій сім’ї о. Семена і Теодозії з Чубатих. Він з відзнакою закінчив гімназію в Тернополі й студіював у 1929—1934 рр. право й філософію у Краківському та Львівському університетах.

Ще юнаком Ярослав включився в національно-визвольну боротьбу, ставши членом нелегальної організації «Українська націоналістична молодь» і відтак підпільних Української військової організації та Організації українських націоналістів. З 1932 р. Ярослав Стецько вже був членом Крайової екзекутиви ОУН, ідеологічним референтом і редактором підпільних націоналістичних видань.

Активний діяч ОУН. З 1941 р. – перший заступник провідника ОУН-Б Степана Бандери. У 1942—1944 рр. перебував у німецькому концтаборі. Після звільнення керував антибільшовицьким блоком народів, був головою Проводу ОУН-Б.

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути