chrome firefox opera safari iexplorer

На Львівщині відзначать 100-річчя від дня народження Ярослава Стецька

16 січня 2012 о 12:09

19 січня минає 100 років від дня народження Ярослава Стецька. Урочисті заходи до цієї дати пройдуть у м. Стрий.

Про це власкору ЗІКу повідомили організатори дійства.

Зокрема, у цей день відбудеться покладання квітів представниками влади та представників громадськості до пам’ятника Ярославові Стецьку в м. Стрию. Про це розповіли ЗІКу у Стрийській районній державній адміністрації.

Нагадаємо, що 2012 рік Львівська обласна рада проголосила Роком Ярослава Стецька.

Довідка

Ярослав Стецько народився 19 січня 1912 року у Тернополі – помер 5 липня 1986 у Мюнхені, де похований на цвинтарі Вальдфрідгоф.

Народився в священицькій сім’ї о. Семена і Теодозії з Чубатих. Він з відзнакою закінчив гімназію в Тернополі й студіював у 1929—1934 рр. право й філософію у Краківському та Львівському університетах.

Ще юнаком Ярослав включився в національно-визвольну боротьбу, ставши членом нелегальної організації «Українська націоналістична молодь» і відтак підпільних Української військової організації та Організації українських націоналістів. З 1932 р. Ярослав Стецько вже був членом Крайової екзекутиви ОУН, ідеологічним референтом і редактором підпільних націоналістичних видань.

Активний діяч ОУН. З 1941 р. – перший заступник провідника ОУН-Б Степана Бандери. У 1942—1944 рр. перебував у німецькому концтаборі. Після звільнення керував антибільшовицьким блоком народів, був головою Проводу ОУН-Б.

27 липня

Інші дати
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі