chrome firefox opera safari iexplorer

Схрестили Різдво з Великоднем!

16 січня 2012 о 17:46

Прочитав інтерв’ю Василя Шкляра, лауреата минулорічної Шевченківської премії, що відмовився отримувати її з рук нинішньої влади. І вкотре з ним погодився. В цей раз – щодо об’єднання Януковичем Дня соборності та Дня свободи в одній даті – 22 січня.

«Це вияв слабкості. Ще одна помста за Помаранчеву революцію. Сильний, кажуть, помсти не жадає. До того ж схрещувати День Свободи із Днем Соборності – це все одно, що об’єднати в один день Різдво і Великдень. Адже державні свята приурочуються до конкретних історичних дат та подій. І коли 22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки УНР і ЗУНР, то треба шанувати цю історичну дату як День Соборності, а не ліпити до неї інші символи, якими б шляхетними вони не були»...

Ось так письменник висловився щодо чергового «геніального» вчинку нинішнього президента. А я би ще додав, що фарбування новорічних біг-бордів президента у низці міст України – це перший, але дуже промовистий «дзвіночок» людських настроїв щодо такої політики!

І не треба народу більше азаровських зростань ввп, тігіпківських «соціальних» реформ, колесніковських рожевих прогнозів від Євро-2012 та інших окозамилювальних обіцянок влади! Він вже не ведеться! Народ результат роботи таких проФФесіоналів бачить у себе в кишенях, у себе вдома, в школі у дітей, в садочках, в лікарнях…

Коли Азаров говорить про те, що українці познімали банківські вклади, і це начебто свідчить про зростання їх купівельної спроможності, то всі ми прекрасно знаємо, що ці вклади знімали через те, що все ДУЖЕ подорожчало, і зараз в магазині із ста гривнями робити вже нема чого. Зарплати не зростають, от і вимушені витрачати те, що раніше вдалося відкласти…

Про так звані реформи взагалі говорити тошно, бо проведіть опитування – хто схвалює пенсійну реформу? Хто в цій країні сподівається ще дожити до нового пенсійного віку? І кому хочеться все життя платити з копійчаної зарплати стільки відрахувань і податків, щоб потім не встигнути скористатися цією пенсією, теж копійчаною?

Хто з лікарів розуміє, в чому суть медичної реформи, окрім закриття районних лікарень та масових звільнень фахових медиків?

Хто з вчителів поважає міністра освіти? Який у нього рейтинг серед своїх підлеглих? Яку реформу він провів на користь держави, на яку формально працює, на користь України? Адже все, що він робить – це антиукраїнська політика! І ні численні мітинги, ні звернення до президента не допомагають. А чому – бо наша думка нікого не цікавить.

Хто прозвітує про бюджетні гроші (наші гроші, платників податків), які вбухали у це Євро-2012?! Чому з’являється купа повідомлень про те, що КРУ виявила порушення, нецільові використання грошей, або їх недостачу, що матеріали передаються правоохоронцям і там вони зникають. І на цьому все завершується. Повна безкарність в країні!

А суди, вірніше, а судді — хто?! От пан Ківалов (не можу не згадати його промовистого прізвиська, яке йому діли у 2004-му...) взагалі відкрито пропоную позбавити Верховну Раду права обирати суддів! А чому б ні? Хай хтось одноосібно призначає собі потрібних суддів пожиттєво...

Йде повне зубожіння населення, зростає безробіття, молодь не бачить перспектив і не хоче жити в цій країні. А це ж вже показник! Шановні можновладці, ким же вибудете керувати років через 5-10? І не соромно? І не боїтеся гніву і людських прокльонів? У вас же є діти, онуки…. За них не страшно? Не все ж у цьому житі вимірюється грошима…

Не губіть залишків своєї совісті, дайте пожити людям, адже вони все-таки вам дали можливість прийти до влади! Просто хочеться жити в Україні, гордитися нашою державою і дати можливість нашим дітям і онукам теж бути самостійним та свідомим народом, а не колонією чи придатком, якоюсь Малоросією чи Окрайною…

В'ячеслав Максимович, м. Київ

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути