chrome firefox opera safari iexplorer

Третина українських першокласників мають хронічні захворювання

31 січня 2012 о 13:10

Захворюваність дітей шкільного віку в Україні за останніх 10 років зросла на 27%. Про це на нараді керівників спортивних установ 31 січня заявив голова Державної служби молоді і спорту Равіль Сафіуллін.

«За останніх 10 років захворюваність дітей шкільного віку зросла на 27%... Якщо в перших класах налічується більше 30% дітей, які мають хронічні захворювання, то до п'ятого класу цей відсоток зростає до 50%, а до дев'ятого — до 64%», – сказав Сафіуллін. За його словами, сьогодні в Україні серед підлітків від 12 до 18 років близько 6-10% — відносно здорові.

У свою чергу, присутній на засіданні голова Національного олімпійського комітету Сергій Бубка підкреслив, що тільки 6% громадян України мають необхідну кількість рухової активності, тоді як в Україні найвищий рівень куріння в європейському регіоні. «Щодня регулярно курять майже дві третини чоловіків і кожна п'ята жінка. Пробували курити 39% хлопчиків і 18% дівчаток у віці 11-12 років», — сказав Бубка.

Він також відзначив, що сьогодні більше 700 тис. громадян України офіційно зареєстровані як алкоголезалежні і близько 7 з 10 хлопців і дівчат п'ють пиво.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути