chrome firefox opera safari iexplorer

У степовому Криму може так і не відкритися сафарі-парк

17 січня 2012 о 09:52

Суд Сімферополя залишив без розгляду заяву одного з кримських прокурорів про скасування права власності на всі будівлі й споруди на території нового сафарі-парку «Тайган».

Про це повідомив власник парку, колишній депутат кримського парламенту Олег Зубков. Після кількох років тиску правоохоронців на інвестора, це – перший сигнал, що туристичний об’єкт відкриють у терміни, погоджені з урядом автономії. На це сподівається підприємець. Водночас він продовжує скаржитися на дії з боку прокуратури. А в ній детальних коментарів щодо справи проти Олега Зубкова не надають.

Напередодні Нового року прокурор Білогірського району Криму звернувся до Центрального суду Сімферополя з позовом про позбавлення кримського підприємця, засновника першого в Криму приватного зоопарку «Казка» в Ялті Олега Зубкова прав власності на нерухомість сафарі-парку «Тайган», що створюється в степовому Криму. Однак, цього понеділка суд за зверненням того ж прокурора залишив його попередню заяву без розгляду. Судовий вердикт ще не набув чинності, однак сам Зубков, який раніше був одним з лідерів Блоку Юлії Тимошенко і депутатом кримського парламенту, назвав це рішення «першим кроком до справедливості».

Через тиск два роки тому Олег Зубков покинув політику, щоб, за його словами, займатися улюбленою справою – розвивати свій зоопарк «Казка». Втім повний відхід від політичної діяльності не врятував його від подальших проблем.

Півсотня левів, жирафів, мавп на волі у степовому Криму

2006 року Олег Зубков придбав у фізичної особи колишнє військове містечко в Білогірському районі, на території якого – а це більше 20 гектарів – задумав створити «парк левів», де б тварини жили фактично на волі. За кілька років сафарі-парк «Тайган» з відбудованою інфраструктурою, з понад, вже майже був готовий до відкриття, як місцева прокуратура порушила проти Зубкова кримінальну справу – за встановлення паркана довкола колишнього військового містечка.

Олег Зубков розповідає, що абсурдність ситуації зрозуміли і кримські керівники. Колишній прем’єр-міністр автономії Василь Джарти публічно обіцяв допомогу у створенні сафарі-парку в одному з найдепресивніших районів півострова. Уже після його смерті перший віце-прем’єр Павло Бурлаков провів розширену урядову нараду, на якій був вироблений план сприяння в оформленні землі цього туристичного об’єкту. Як стверджує власник парку Олег Зубков, усі 5 років, поки документи ходять по чиновницькому колу, він платив податок на землю.

У Міністерстві курортів і туризму Криму обіцяють всіляку допомогу, хоча міністр Олександр Лієв застерігає, що Білогірський район не зовсім туристичний регіон.

«Це дуже важливий об’єкт. Але слід бути реалістом: він реалізовуватиметься дуже важко і великими зусиллями цього інвестора», – зазначає Олександр Лієв.

Олег Зубков каже, що урядова підтримка у його суперечках з місцевою владою та місцевими правоохоронцями дуже потрібна. Попри проблеми з прокуратурою він планує відкриття сафарі-парку 21 квітня нинішнього року.

Як повідомив раніше «Центр журналістських розслідувань», кримінальна справа була порушена за фактом самовільного захоплення землі. З посиланням на Республіканський комітет земельних ресурсів Криму, видання писало, що об'єкти нерухомого майна, розташовані на ділянці, перебувають у власності Олега Зубкова, однак частина земельної ділянки, на якій розташовані розплідник тварин і вольєри, не оформлена за законом.

У кримській прокуратурі детальних роз’яснень стосовно справи проти Олега Зубкова уникають. У прес-службі Прокуратури АРК підтвердили, що вона розслідується в Білогірській прокуратурі, але поки триває слідство – коментарів не буде.

Раніше преса писала, що ялтинський зоопарк «Казка» часто відвідував колишній Президент України Віктор Ющенко з дітьми і внуками, а власник зоопарку Олег Зубков подарував екс-прем’єру Юлії Тимошенко тигреня-альбіноса Тигрюлю.

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі