chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям пропонують об'єднати Різдво з Новим роком

12 січня 2012 о 10:24

Протодіакон РПЦ Андрій Кураєв запропонував святкувати Різдво 31 грудня, а Новий рік — 1 січня.  

«По якому б з нинішніх церковних календарів не святкували християни Різдво, все одно виходить абсурд. Якщо Різдво Христове — 25 грудня, то чому ж рік, рахований від Його Різдва, починається лише через тиждень? Якщо ж Різдво Христове — 7 січня, то чому нові „літа від Різдва Христового“ починається за тиждень до нього?», — написав Кураєв у своєму блозі.

За його словами, канонів, які забороняли б православним зрушувати святкування Різдва, немає (канони говорять лише про час святкування Пасхи). Одного разу Церква дату Різдва вже вольовим чином міняла — в середині 4 століття. Літургійних наслідків і перестроювань в календарі теж така зміна майже не принесе, зауважив Кураєв.

Навіть свято Хрещення Господня може залишитися на колишньому місці, бо час хрещення Христа ніяк не пов'язаний з часом його народження (він хрестився у віці 30 років). «Біблійних вказівок на час Різдва немає (за непрямими ознаками можна обчислити лише середину зими, але не точніше).

Ранньохристиянських свідоцтв про ту чи іншу дату Різдва також немає — з тієї причини, що перші покоління християн жили Великоднем (і до цих пір дні пам'яті святих — це дні їх відходу у Вічність, а не дні народження їх для земного життя)», — пише протодиякон у блозі. У зв'язку з цим представник РПЦ запропонував святкувати Різдво 31 грудня, а Новий рік — 1 грудня, щоб літочислення починалося саме від Різдва Христового.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути