chrome firefox opera safari iexplorer

Аеропорти «Львів» та «Бориспіль» готують до приватизації?

07 лютого 2012 о 18:03

Аеропорти «Львів», «Бориспіль» та «Запоріжжя» готують до концесії.

Джерела, які побажали залишитись анонімними, надали бюро журналістських розслідувань «Об’єкт 2012. Уся правда про Євро» копії документів, що підтверджують намір влади передати аеропорти у концесію, повідомляє ZIK.

Кабінет Міністрів України підготував проект постанови, якою хоче включити згадані летовища у перелік держпідприємств, що підлягають здачі в концесію (тобто надання в оренду приватним особам чи компаніям терміном до 49 років).

Щоправда, наразі свого погодження ще не дали у Міністерстві фінансів України. Там пояснили, що на сьогодні немає економічної доцільності віддавати аеропорти у концесію. Адже летовища приносять чималий прибуток державі.

«Аеропорти «Бориспіль» та «Львів» є прибутковими підприємствами (обсяг чистого прибутку підприємств за 2010 рік становив відповідно 418,5 млн грн та 10 млн грн)», — про це йдеться у листі № 33351 від 30.12.2011 р. першого заступника Міністра фінансів України А. Мярковського до Міністерства інфраструктури України.

Утім, такі обставини навряд чи зможуть зупинити концесію. Міністерство інфраструктури України, очільником котрого є віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков, окремим дорученням № 41/16/11-12 від 17.01.2012 р., звернулось до керівництва Львівського аеропорту з вимогою підготувати техніко-економічні розрахунки доцільності передачі летовища у концесію.

Генеральний директор ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» Роман Гонтарєв у офіційному листі відповів, що немає нічого проти передачі майнового комплексу летовища у концесію, однак наразі немає потрібної інформації для підготування відповідних розрахунків.

ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» та Міністерство інфраструктури України на офіційні запити журналістів програми «Об’єкт 2012» спростувати чи підтвердити такий намір влади не відповіли.

16 листопада

Інші дати
День працівників радіо, телебачення та зв’язку України
встановлений Указом Президента 11.11.1994 № 667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України.
Розгорнути
Народився Богдан Кістяківський
(1868, м. Київ – 1920) – український правознавець, філософ права, соціолог. Редагував твори М. Драгоманова, написавши до них вступну розвідку. Наукові праці присвячені теорії права та соціології («Соціальні теорії науки і право»).
Розгорнути
Народився Михайло Паращук
(1878, с. Варваринці Тернопільської обл. - 1963) скульптор. Автор пам'ятника А. Міцкевичу у Львові та на могилі М. Драгоманова в Софії, скульптур для військової академії, Народної бібліотеки, Софійського університету, Музичного театру в столиці Болгарії.
Розгорнути
Народився Ігор Турчин
(1936, с.Софіївка, Одеська область - 1993) — гандбольний тренер. Створив команду «Спартак» (Київ) — 20-разового чемпіона СРСР, 13-разового переможця Кубку Європейських чемпіонів. За видатні досягнення в спорті І.Турчин і його команда занесені в Книгу рекордів Гіннеса.
Розгорнути