chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі виступили проти приватизації Почаївської лаври

08 лютого 2012 о 13:19
snap.com.ua

«НІ приватизації Почаївської лаври!», — про це заявили представники громадськості, політичних партій, народні й місцеві депутати, священнослужителі різних конфесій на громадських слуханнях у Тернополі, повідомляє Голос України.

До активних дій їх спонукає зареєстрований у парламенті законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям». У ньому, зокрема, Кабміну пропонується вирішити питання про передачу УПЦ МП Почаївської Свято-Успенської лаври і Свято-Богоявленського жіночого монастиря у Кременці. Споруди мають намір приватизувати за символічну ціну.

На думку голови Тернопільської обласної ради Олексія Кайди, Почаївська лавра протягом століть слугувала оплотом українства, тому дивно, що держава надає перевагу одній церкві, ігноруючи інші християнські українські церкви.

«Українські святині мають належати українському народу. Народ збудував їх і сотні років дбав про них, тому має право володіти», — переконаний архієпископ Тернопільський і Бучацький УПЦ КП Нестор.

А доктор історичних наук, священик УГКЦ Віталій Козак вважає, що держава не повинна ініціювати питання приватизації культових споруд, оскільки це призводить до напруженості й розбрату в суспільстві. При цьому священнослужителі закликали не розпалювати міжрелігійну ворожнечу, діяти злагоджено.

Проти прийняття законопроекту висловилися також народні депутати Василь Деревляний, Ярослав Джоджик та Іван Стойко. Ярослав Джоджик, зокрема, сказав, що не допустити прийняття цього законопроекту буде складно, тому немає альтернативи громадській ініціативі й громадським рухам. Тільки спільними зусиллями можемо відстояти українські святині.

Учасники громадських слухань ухвалили звернення до Президента України, Голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра з вимогою повернути Почаївську лавру до складу Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника.

21 липня

Інші дати
Народився Золтан Шолтес
(1909, с. Прикопа, Словаччина - 1990) - пейзажист, заслужений художник України. Автор картин "Весна", "Зима на Верховині", "Буря над Бескидами". Твори зберігаються в музеях Європи, Японії та США.
Розгорнути
Народилася Олена Теліга
(1906, Росія - 1942) — українська поетеса, літературний критик, громадський діяч.  
«В хаосі жіночих образів нашої літератури, в плутанині перехрес¬них бажань, між прокльонами рабинь і амазонок і захопленнями тими й другими, українська жінка все ж таки зуміла створити собі ідеал, найбільш відповідний добі, і простує до нього невпинно. Вона не хоче бути ні "рабинею" ні "вампом" ні "амазонкою". Вона хоче бути Жінкою». (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Олег Ольжич (Кандиба Олег Олександрович)
(1907, м.Житомир – 1944), український поет, вчений-археолог, політичний діяч, син Олександра Олеся.  
«Жити повно, широко і скоро І урвать, як спів. Як колись, горіти і п'яніти, Шоломом п'ючи, І життя наопашку носити На однім плечі.» (Олег Ольжич)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі