chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі виступили проти приватизації Почаївської лаври

08 лютого 2012 о 13:19
snap.com.ua

«НІ приватизації Почаївської лаври!», — про це заявили представники громадськості, політичних партій, народні й місцеві депутати, священнослужителі різних конфесій на громадських слуханнях у Тернополі, повідомляє Голос України.

До активних дій їх спонукає зареєстрований у парламенті законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям». У ньому, зокрема, Кабміну пропонується вирішити питання про передачу УПЦ МП Почаївської Свято-Успенської лаври і Свято-Богоявленського жіночого монастиря у Кременці. Споруди мають намір приватизувати за символічну ціну.

На думку голови Тернопільської обласної ради Олексія Кайди, Почаївська лавра протягом століть слугувала оплотом українства, тому дивно, що держава надає перевагу одній церкві, ігноруючи інші християнські українські церкви.

«Українські святині мають належати українському народу. Народ збудував їх і сотні років дбав про них, тому має право володіти», — переконаний архієпископ Тернопільський і Бучацький УПЦ КП Нестор.

А доктор історичних наук, священик УГКЦ Віталій Козак вважає, що держава не повинна ініціювати питання приватизації культових споруд, оскільки це призводить до напруженості й розбрату в суспільстві. При цьому священнослужителі закликали не розпалювати міжрелігійну ворожнечу, діяти злагоджено.

Проти прийняття законопроекту висловилися також народні депутати Василь Деревляний, Ярослав Джоджик та Іван Стойко. Ярослав Джоджик, зокрема, сказав, що не допустити прийняття цього законопроекту буде складно, тому немає альтернативи громадській ініціативі й громадським рухам. Тільки спільними зусиллями можемо відстояти українські святині.

Учасники громадських слухань ухвалили звернення до Президента України, Голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра з вимогою повернути Почаївську лавру до складу Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника.

24 вересня

Інші дати
Народився Роман Купчинський
(1894, с. Розгадів Тернопільської обл. - 1976) - український письменник. Автор численних маршово-похідних, героїчних, ліричних і жартівливих пісень січових стрільців ("Засумуй, трембіто", "Зажурились галичанки", "Ірчик" та ін.), а також прозових творів - хроніки стрілецьких буднів.
Розгорнути
Народився Михайло Остроградський
(1801 – 1862), видатний український математик. Автор 40 праць з математичного аналізу, математичної фізики, теоретичної механіки. Остроградський встановив формулу перетворення інтеграла по об»єму в інтеграл по поверхні, названу його ім'ям – формула Остроградського. ЮНЕСКО у 2001 році внесла М.Остроградського до переліку видатних математиків світу.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі