chrome firefox opera safari iexplorer

Верховна Рада знову думатиме над біометричними паспортами

14 Лютого 2012 о 10:25
byut.com.ua

В українському парламенті зареєстрований законопроект про біометричні паспорти, співавторами якого є депутати від Партії регіонів, повідомляє Коммерсантъ-Украина.

Видання зазначає, що проект закону № 10036Про документи, що засвідчують особу, її спеціальний статус і підтверджують громадянство України, передбачає перехід України на використання документів з біометричними даними.

Авторами проекту є депутати Валерій Коновалюк, Ірина Бережна (обидва — Партія регіонів) і Володимир Мойсик (Наша Україна-Народна самооборона). Саме вони виступали співавторами низки законопроектів про випуск захищених документів, включаючи бланки закордонних паспортів на базі консорціуму ЄДАПС. «Ми повинні розглянути і прийняти закон вже на цій сесії», — заявив Коновалюк і запевнив, що в новому проекті враховано низку вимог Президента України, що дозволить уникнути повторного ветування.

Як пише видання, аналіз законопроекту свідчить, що він значною мірою повторює текст раніше ветованого закону. Газета зазначає, що головною зміною стала відмова від використання чіпа з біометричними даними в трьох типах документів — соціальному і пенсійному посвідченнях, а також посвідченнях інваліда. КоммерсантЪ зазначає, що раніше Янукович дійсно вимагав виключити відповідні норми із закону.

Крім того, в законопроекті не згадуються дипломатичні та службові паспорти. Ще одна зміна стосується стандартів ICAO (Міжнародної організації цивільної авіації). Їх пропонується застосовувати тільки до документів, призначених для виїзду за кордон. Раніше депутати мали намір зробити ці стандарти обов'язковими для всіх випущених в Україні посвідчень особи, аж до карток застрахованих осіб.

Видання зазначає, що деякі правки внесені в розділ про правила оформлення документів біженця. При цьому основне зауваження Януковича автори проекту не врахували — цей документ, як і ветований раніше закон, обмежує термін дії документів біженця шістьма місяцями. «Ми не вважаємо за потрібне змінювати цю норму. Її критикували уповноваженийООН з прав людини та інші люди, які хочуть, щоб в Україну прямував потік нелегальних мігрантів», — заявив газеті Коновалюк.

Нагадаємо, в 2011 році парламент уже розглядав законопроект N8507 Про документи ..., співавторами якого були вищезгадані депутати. Верховна Рада ухвалила закон на початку жовтня, до кінця місяця Президент Віктор Янукович ветував його, а в січні 2012 року парламент підтримав вето, відмовившись від розгляду законопроекту.

КоммерсантЪ зазначає, що цей факт створив проблеми в переговорах з Євросоюзом про скасування візового режиму. Як відомо, ухвалення закону Про документи ... є першою вимогою Плану дій візової лібералізації, наданого Україні Євросоюзом.

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України