chrome firefox opera safari iexplorer

Як співатиме Євро-2012?

01 лютого 2012 о 00:28

Відгриміли гучні Новорічні свята дзвоном келихів і гуркотом феєрверків. Масою привітань, добрих слів з надією на майбутнє. Чим буде славен цей рік? Про що найбільше говорять? Що відбудеться в Україні у 2012 році? Звичайно, жодне застілля не обходилося без обговорення грандіозної події, в очікуванні якого ми всі перебуваємо — ЄВРО 2012.

Як будь-який журналіст я стала задавати питання, сама собі, аналізуючи, чи готові ми — українці до такої події? Ми будуємо готелі, стадіони, оновлюємо дороги, загалом, приводимо країну, як кажуть «до ладу», щоб, не впасти в бруд обличчям перед гостями з усього світу.

І тут в мене — журналіста, який пише і цікавиться, в основному, музичним життям Україні виникло питання: «А як буде співати ЄВРО — 2012?». Ось тут, на мою думку, прокол — відповіла собі миттєво.

Ні, я ні в якому разі не хочу сказати, що нам нема чого показати світу. Навпаки, нашій державі можна тільки позаздрити за кількістю талантів. Але все одно мені не давало спокою питання, хто зможе своїми піснями, своїм голосом показати всю чистоту, красу й велич вільної Україні. Загалом, стала я шукати відповідь на це питання.

14 січня, мені пощастило потрапити на фестиваль «Українське Різдво» який проходив у Львові у театрі опери. Фестиваль проходив за п'ятьма напрямками музики: сучасна популярна і симфонічна музика, джаз, виконання пісень без акомпанементу і танці. Повірте, це неперевершено – унікальне Різдвяне шоу, де музиканти самі готують нове сучасне виконання різдвяних пісень. Ведучою, на цьому великому святі була Руслана Писанка, а на сцені я побачила багато цікавих колективів та виконавців.

Ось, саме те, що я шукала, подумала я, як раптом зі своїм репертуаром на сцену вийшла група із загадковою назвою ІЛЛАРІЯ. Як тільки ця білява тендітна дівчина почала співати, я зрозуміла: ось він голос, яким повинна співати Україна, ось та хто повинна й зможе сильно, ніжно і з гордістю показати нашу країну гостям у всій красі.

Я бачила цю реакцію залу, я бачила відкриті роти слухачів та їх здивовані погляди. На превеликий жаль, мені не вдалося поспілкуватися з цією загадковою дівчиною в той вечір, але вдалося дізнатися від організаторів фестивалю, що ІЛЛАРІЯ — досить відома особа в вузьких колах любителів етномузики.

Мешкає вона в Києві і вже навіть має свій альбом з назвою «Вільна». Моєму захопленню не було меж і приїхавши до готелю, який треба відзначити гідно прийме гостей у Львові, одразу почала шукати усіляку інформацію про колектив в «енциклопедії» під назвою Інтернет.

Як виявилося, зробити це було не складно, інформації достатньо, навіть свій сайт є. Дуже добре поставлена PR-робота, сторінки в найпопулярніших соціальних мережах, не дуже велика, але існуюча армія шанувальників. Більше того, я дізналася, що ІЛЛАРІЯ — переможець конкурсу «Червона рута 2011». На моїй пам'яті переможці цього фестивалю якому вже не один десяток років у славні 80-ті ставали зірками радянської естради.

Ні, ця стаття не піар колективу, хоча такий талант гідний захоплення. Ця стаття — про роздуми, що ми покажемо гостям, які з'їдуться з усього світу на «Євро-2012» з музичних досягнень і відкриттів.

Не хочу нікого ображати, але європейський плагіат просто заполонив ефірні простори радіостанцій, телеканалів та концертні майданчики. Немає української душі в сучасних піснях зірок вітчизняного шоу-бізнесу.

Ми всі, на якийсь час забули про українську культуру, традиції. Але ж, все це можна зробити, як то кажуть «на новий лад», так, що б подобалося молодому поколінню і не вмерло, а тривало.

Ми повинні показати себе і нашу країну закоханою і вільною, саме такі слова я почула у заголовній пісні дебютного альбому ІЛЛАРІЇ.

Можливо, ця стаття відкриє ІЛЛАРІЮ новим шанувальникам і вона стане позагласним голосом «ЄВРО-2012», у всякому випадку, я дуже буду рада цьому. Можливо, організатори такого грандіозної події як ЄВРО-2012, задумаються і приведуть «до ладу» ще й музичну культуру України, наприклад, оголосивши конкурс «Голос ЄВРО-2012». Тим більше, що з вокальними талант-шоу у нас в країні вже точнісінько все в порядку.

Але, головне — я тепер точно знаю, як співає «Закохана і вільна Україна» на ЄВРО-2012.

Тут можна послухати пісню Ілларії «Вільна»

Ольга Сікорська, Київ

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути