chrome firefox opera safari iexplorer

На Волині вірний собака п’ять років чекав на зустріч із господарями

21 березня 2012 о 11:43

Востаннє вони бачилися п’ять років тому — вірний пес Бобко і його господар. Потім собака зник, а влітку минулого року дивним чином опинився в селищі Маяки неподалік Луцька. Близько року місцевий Хатіко не відходив від узбіччя траси від самого ранку до пізнього вечора, чекаючи на господарів.

Байдужими до песика не залишалися ні місцеві жителі, ні люди з обласного центру. «З’явився він у нас десь у серпні минулого року. Задні лапки були переламані, тож ми припускали, що його викинули з машини. Я живу навпроти тієї зупинки, де щодня сидів Бобко і проводив поглядом кожну зустрічну машину. Ми з дітьми почали його підгодовувати, підліковувати, хотіли навіть забрати до себе додому, але він не міг бути ніде, окрім як на зупинці. А ще він весь час плакав. У мене аж серце боліло через цього собачку», — розповіла «УМ» Тетяна Плюшко, мешканка селища Маяки, яка весь час доглядала Бобка.

Нарешті господарі песика знайшлися. За ці роки іншого собаку родина Голембйовських не брала. Берегли і пам’ять про Боба, і його буду. На Івано–Франківщину, де живуть власники пса, Бобка маяківці проводжали всім селом. «Ми його завжди дуже любили. Спершу Бобко жив у дідуся. Коли ж дідусь помер, песик дуже затужив. Упродовж місяця він однією і тією ж протореною стежкою ходив на цвинтар до могили дідуся, а потім раптово зник. Ми дуже переживали. Аж не повірили, коли побачили сюжет по телебаченню. Я цілу ніч не міг заснути перед тим, як поїхати до Маяків. Як він узагалі туди потрапив — досі не можу збагнути, — розповів «УМ» власник вірного собаки Степан Голембйовський. — Коли він мене побачив, одразу підійшов, опустив очі, сповнені сліз, і потім упродовж усієї дороги не відходив від мене, навіть на заправках. Я відвіз його до дідусевого селища, ми поставили зараз із тіткою йому будку, постелили рушничок. Тітка каже, що він уже потроху приходить до тями, нікуди не тікає, їсть усе, що вона йому дає. Це надзвичайно вірний собака. Я радий, що старість він зустріне там, де й виріс».

12 листопада

Інші дати
Микола Сингаївський
1936 – український поет, автор пісні «Чорнобривці». Збірки поезій: «Земле, чую тебе», «Поступ» та ін.
Розгорнути
Народився Іван Крушельницький
(1905, м.Коломия, Івано-Франківська область – 1934) - український письменник, художник, драматург, декоратор. Автор поем «З-над прірви», «Поема про різьбяра», драм «На скелях», «Мури і межі», п'єс «Спір за мадонну Сільвію» «На скелях (Каверна № 16)», «Бурі над Заходом», «Біле й червоне».
Немає сил, щоб нас ввігнати в ляк! Немає бур, щоб ми розбились в них! Розірвем сіть, порвем кривавий сак... Повернем в спів, у сміх Наш гнів! (Іван Крушельницький)
Розгорнути
Народився Олександр Авагян
(1944, м. Київ – 1988), український археолог, спелеолог, музикант і поет. Один із засновників української спелеоархеології (скелеїстики), автор першої наукової систематизації давньоукраїнських печерних споруд. Організував експедиції для дослідження печер «Озерна» та «Оптимістична» в Тернопільській області, в результаті яких було виявлено, що вони — одні з найбільших у світі.
Розгорнути
Народилася Людмила Гурченко
(1935, м. Харків -  2011) - російська актриса. Зіграла у кінофільмах "Карнавальна ніч", "Дівчина з гітарою", "Небесні ластівки", "Мама", "Вокзал для двох"  та ін.  
Розгорнути