chrome firefox opera safari iexplorer

Прибавку до пенсії отримають тільки багаті пенсіонери?

23 березня 2012 о 08:43
segodnya.ua

З першого травня близько 9 мільйонам українців обіцяють платити на сто гривень більшу пенсію. В уряді нібито і гроші знайшли. А от фахівці говорять, що додаткові кошти побачать, на жаль, не всі – багатьом дістанеться всього по 55 гривень.

Всього на соціальні ініціативи Президента, порахували в уряді, потрібно направити близько 25 мільярдів гривень. 14 мільярдів планують отримати завдяки перевиконанню планових показників держбюджету. Крім того, більше грошей з’явиться завдяки детінізації економіки, плюс те, що залишиться невикористаним від Євро.

Близько семи мільярдів гривень з отриманих коштів планують дати пенсіонерам. Зокрема тим, які вийшли на заслужений відпочинок до 2008 року. У ПФУ підрахували – людина похилого віку буде одержувати на 103 гривні 60 копійок більше.

Економісти ж стверджують – насправді перші місяці року для економіки завжди провальні. Тож, влада свідомо сформувала бюджет із заниженими показниками, щоб зараз заявити: гроші на соціальні ініціативи знайшли.

Між тим, зараз пенсія в країні нараховується за показниками 2006 року. Переіндексація виплат, прогнозують фахівці, буде відбуватися шляхом зміни формули нарахування. А точніше одного показника – рівень зарплати візьмуть за 2007 р. Тому додаткові гроші побачать тільки багаті пенсіонери.

“Ті пенсіонери, які мають стаж необхідний, навіть понад норму, але коефіцієнт заробітку у них низький, наприклад працівники с/г, колгоспники. Вони можуть залишитися на мінімальній пенсії, або отримати дуже несуттєве підвищення”, – пояснює Лідія Ткаченко, співробітник інституту демографії і соцдосліджень НАНУ.

27 липня

Інші дати
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі