chrome firefox opera safari iexplorer

У Гідропарку з'явиться сквер «Київ у мініатюрі»

23 березня 2012 о 15:45

Парку «Київ у мініатюрі» в Гідропарку буде надано статус скверу. Відповідне звернення було підтримане депутатами на засіданні постійної комісії Київради з питань культури та туризму.

Про це повідомила «Рідній країні» прес-служба голови комісії Олександра Бригинця.

«Це унікальний парк, єдиний не лише в Україні, а й у всьому СНД. Аналогічні парки є гордістю всіх міст, де вони знаходяться, а в нас він на грані виживання. Це при тому, що він створений за приватні кошти і з приватної ініціативи. Місто і його бюджет ніяким чином не сприяли ініціаторам, навпаки. Питання стало руба: або місто допоможе «Києву в мініатюрі», або «Київ в мініатюрі» припинить існувати», — зазначив О. Бригинець.

Депутат розповів, що на сьогоднішній день команда, яка працює над унікальним проектом «Київ в мініатюрі» змушена сплачувати щороку лише за оренду землі понад 2 млн. грн., що за умови безкоштовного входу для школярів, малозабезпечених сімей, пенсіонерів та ветеранів і низької ціни (15 грн.) для всіх інших, робить парк збитковим.

«Тож, у нас був вибір: або надати парку відповідний статус і встановити некомерційну символічну ціну за користування земельною ділянкою, або змусити автора проекту відмовитись від низької ціни на квитки та від соціальної функції: безкоштовного відвідування для певних категорій населення. Ми зупинились на першому варіанті», — наголосив О. Бригинець.

Єдиний в Києві Парк мініатюри знаходиться на території Гідропарку. Відкрився 23 червня 2006 року. На території «маленького міста» площею 1,8 га розташовані 57 копій-макетів архітектурних та історичних споруд сучасного міста Київ в масштабі 1:33. В міні-Києві близько 700 об’єктів. В парку існують свій Майдан Незалежності, аеропорт «Бориспіль», залізничний вокзал, Андріївська церква, Собор святої Софії, Головний корпус КПІ, чотири мости, телевежа, пам′ятники Б. Хмельницькому, Володимиру Великому, засновникам Києва та багато інших різноманітних споруд.

21 травня

Інші дати
Мирон Зарицький
1889 – український математик, професор Львівського державного університету, дійсний член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка (з 1927 р.), фундатор української математичної культури.
Розгорнути
Георгій Де-Метц
1861 –  український фізик і методист, авторитет у галузі радіоактивності, укладач першого в Україні курсу методики викладання фізики в школах.
Розгорнути
 Роман Сельський
1903 – український живописець, педагог. Роботи: «Двері», «Палуба корабля», «Натюрморт із книжкою», «Корабль Ванда» та ін.
Розгорнути
Народився Микола Пильчиков
(1857, м.Полтава – 1908) – український вчений-фізик, експериментатор, винахідник. Одним із перших розпочав вивчення радіоактивності, рентгенографії та радіоуправління, конструктор диференційного ареометра, термостата, сейсмографа.
На долині туман, На долині туман упав. Мак червоний в росі, Мак червоний в росі скупав. По стежині дівча, По стежині дівча ішло. Тепле літо в очах, Тепле літо в очах цвіло. (Василь Діденко)
Розгорнути