chrome firefox opera safari iexplorer

У квітні Київ прикрасять гігантські м'ячі, клумби та ворота

23 березня 2012 о 13:15
ukraine2012.gov.ua

Протягом квітня і травня мешканці та гості Києва поринуть в атмосферу майбутнього Євро-2012. В столиці України розпочнеться масштабна програма оформлення міста символікою та сюжетами футбольного чемпіонату.

Протягом двох місяців, які залишаться до початку турніру, у Києві з'являться п'ять гігантських м'ячів, клумба з талісманами Євро-2012, «золоті футбольні ворота», сотні сіті-лайтів та холдерів із символікою чемпіонату.

Квіткова клумба-годинник з офіційними талісманами чемпіонату прикрасить схил вулиці Інститутської у травні. Дизайн проекту вже погоджено з УЄФА.

На створення клумби піде близько 50 тисяч квіткових рослин. Її виконають в національних кольорах України та Польщі. Посередині циферблату висадять невеличке футбольне поле, а з боків зобразять Славека та Славка.

Квітами також оформлять територію навколо НСК «Олімпійський», зупинки міського транспорту, мостові переходи та опори зовнішнього освітлення. На прикрашання столиці у 2012 році планують використати 15 мільйонів квітів.

Зокрема, один з п'яти м'ячів вже прикрашає Майдан Незалежності. Ще чотири збільшені копії офіційного м'яча Євро-2012 у столиці з'являться з 1 квітня на Поштовій, Перемоги, Харківській та Європейській площах.

Футбольні ворота

На в'їздах до міста також встановлять дев'ятиметрові скульптури із футбольними м'ячами. З боку Бориспільської траси вболівальники в'їжджатимуть до Києва крізь «золоті футбольні ворота». Вони будуть висотою 6 метрів і шириною 15 метрів із футбольним м'ячем Євро-2012 на поперечині. Конструкцію виготовлять з металу та оздоблять плиткою золотого кольору.

Банери Вздовж траси «Київ-Бориспіль» на опорах освітлення встановлять банерні системи з прапорами та біл-борди з сюжетами турніру. Крім того, символікою чемпіонату планують брендувати понад 200 міських автобусів. А ось сіті-лайти, холдери, рекламні щити вздовж вулиць та конструкції-перетяги над дорогою заполонять місто з травня. На них будуть розміщені соціальні сюжети на теми майбутнього турніру.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини культури

18 січня

Інші дати
Голодна кутя, або другий Святий вечір
Сонце блищить, а мороз тріщить.
Розгорнути
Народився Іван Їжакевич
(1864, с.Вишнопіль Черкаської області - 1962) - український живописець, іконописець, письменник, графік. Автор картин «Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь», «Тарас Шевченко - пастух», «Битва козаків зі шляхтою», «Гайдамаки під Уманню», «Повстання селян у Галичині», «Перебендя» та ін.
Розгорнути
Народився Степан Жупанин
(1936, м. Іршава Закарпатської обл. - 2005) - український поет, педагог. Автор численних збірок для дітей.
Розгорнути
Народився Василь Батюшков
(1894, м. Самара, Росія - 1981) - український живописець. Оформлювач павільйонів у Києві на ВДНГ.
Розгорнути
Народилася По Ліна (Поліна Горенштейн)
(1899, м. Катеринослав - 1949) - український скульптор. Творила навіть втративши зір. Найбільшої майстерності досягла  в жанрі портрета.
Розгорнути