chrome firefox opera safari iexplorer

У празькому музеї виставили найдорожчу у світі монету

13 березня 2012 о 14:59

У празькому Національному музеї на два дні виставили найдорожчу монету в світі — Double Eagle, вартість якої оцінюється в $ 8 млн.

Виставка нумізматичного раритету — американської золотої двадцятидоларової монети Double Eagle, випущеної 1933 року — триває у столиці Чехії з винятковими заходами безпеки. Унікальна монета знаходиться у спеціальній вітрині-сейфі під куленепробивним склом, повідомляє Чеське радіо.

Завідувач нумізматичною колекцією Національного музею в Празі Лубош Поланський називає цю подію «винятковою, тому що подібних монет у світі налічується всього лише 13 екземплярів».

«Празьке зібрання монет також містить безліч унікальних експонатів: стародавні грецькі, римські, кельтські, старовинні чеські монети. Але їх ніколи не виставляли на аукціон, тому визначити сьогоднішню ціну монет не можливо. Історична ж їхня цінність не піддається оцінці», — сказав Поланський.

Протягом понеділка унікальну американську монету подивилися 1800 осіб. Відвідувачі празького Національного музею зможуть побачити Double Eagle ще тільки у вівторок з 10 до 20 години, відвідування виставки безкоштовне.

Нагадаємо, що у 2010 році на аукціоні була продана рідкісна поштова марка Treskilling Yellow (Трискілінгова жовта), що стала найдорожчою маркою у світі — вона пішла з молотка за більш ніж $ 2,3 млн.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути