chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен п’ятий моряк у полоні піратів – українець

13 квітня 2012 о 19:41

Україна займає п'яте місце за кількістю моряків, зайнятих на міжнародному ринку праці. При цьому наша країна — друга після Філіппін за кількістю жертв піратських нападів. Кожен п'ятий член екіпажів, захоплених морськими терористами, наш співвітчизник.

Про це йдеться у доповіді уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової «Про стан дотримання та захисту прав моряків в Україні», яку вона сьогодні має представити в парламенті, пише «Коммерсант-Украина».

У звіті обсягом понад 200 сторінок аналізуються проблеми українських моряків та пропонуються шляхи їх вирішення. Серед основних проблем – піратські напади біля узбережжя Сомалі.

У числі найбільш відомих захоплень сомалійськими піратами суден з українцями на борту в звіті згадуються історії з суховантажем Faina і балкером «Аріана».

Нагадаємо, у складі екіпажу Faina було 17 українців. Він був захоплений у вересні 2008 року і звільнений у лютому 2009 року за викуп у розмірі $3,2 млн. Балкер «Аріана» з 24 українцями на борту був захоплений піратами в травні 2009 і звільнений в грудні того ж року за $2,5 млн.

«Розглядаються різні варіанти захисту наших моряків від піратів. Наприклад, надати їм дозвіл на носіння зброї, але це питання поки дуже спірне», — пояснила Ніна Карпачова. На її думку, Україні слід активізувати міжнародне співробітництво по боротьбі з піратами.

Варто зазначити, що Україна є учасником міжнародної військової операції «Аталанта» щодо захисту суден від піратів в Аденській затоці в районі Сомалі.

Ще однією серйозною проблемою називається питання працевлаштування та соціальних гарантій моряків.

Як зазначено у доповіді, на 2011 рік в Україні було видано 323 750 свідоцтв моряка. З них 112 691 моряк регулярно ходить на суднах вітчизняних та іноземних власників.

"Не знаходячи роботи вдома, моряки прагнуть влаштуватися в іноземні компанії, не цікавлячись умовами найму та оплати праці. Вони задовольняються низькою оплатою праці і безвідмовно виконують будь-яку роботу. Ось чому більшість людей опиняються на проблемних судах, стикаючись із затримками виплат заробітних плат та відсутністю соціальних гарантій ", — говориться у звіті.

Відсутність соціального захисту пропонується забезпечити шляхом ратифікації міжнародної конвенції про працю в морському судноплавстві.

Втім, українські моряки вважають головною причиною проблем відсутність у нашої країни власного торгового флоту, зазначає видання.

Джерело: ZAXID.NET
Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути