chrome firefox opera safari iexplorer

Марки «Сім природних чудес України» — серед кращих поштових марок України

04 Квітня 2012 о 12:53

Для визначення кращих поштових марок України, виданих впродовж минулого року Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» провело конкурс «Краща поштова марка України 2011».

Про це УНН повідомили у прес-службі Міністерства інфраструктури.

На адресу Укрпошти з усіх регіонів України надійшло понад 500 анкет, у яких респонденти віддавали свої голоси за поштові марки, блоки та малі аркуші, що, на їх думку, є найкращими і гідними посісти призові місця у конкурсі.

За результатами голосування найкращим визнано художній поштовий блок «Щедра Україна. Весна» художниці Наталії Кохаль.

Друге місце посів художній поштовий блок «Українське подвір’я», художник – Кость Лавро.

На третьому місці – малий аркуш «Сім природних чудес України» дизайнера Марії Гейко.

Шляхом жеребкування було обрано трьох респондентів, які віддали свої голоси за марку-переможницю (блок) — Галина Шекета з Харкова, Юлія Максименко з Херсонщини, Наталія Боюн з Чернігівської області. Вони разом з авторами українських марок-переможниць 2011 року отримають цінні подарунки від Укрпошти.

Нагадаємо, конкурс на кращу українську поштову марку 2011 року Укрпошта оголосила 16 січня і тривав він до 16 березня.

Довідка «Рідної країни»

19 грудня 2011 року у Києві презентували сім нових поштових марок, які ввійшли в малий аркуш під назвою «Сім природних чудес України».

Як відомо, акція «7 природних чудес України» проходила у 2008 році, її переможцями стали: Біосферний заповідник«Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтний парк«Гранітно-степове Побужжя», Дністровський каньйон, Мармурова печера, Національний природний парк «Подільські Товтри», озера Світязь та Синевір.

Фото саме цих об'єктів і мандруватимуть Україною у вигляді поштових марок.

З цієї нагоди у Великому операційному залі Центру обслуговування споживачів Київської міської дирекції УДППЗ «Укрпошта» відбулася презентація та церемонія погашення спеціальним штемпелем «Перший день» художніх поштових марок  «Сім природних чудес України»,  в якій взяв участь ініціатор акції «Сім чудес України», Віце-спікер Микола Томенко.

«Сьогодні ми в партнерстві з «Укрпоштою» відправляємо в нову просвітницьку акцію наших переможців — 7 природних чудес України. Ще раз наголошую, що наша акція — це акція щоденного патріотизму, мета якої без великого пафосу показати ті унікальні об'єкти культури, історії та природи, що ми маємо», — зазначив Микола Томенко під час відкриття церемонії.

Завдячуючи цим маркам, багато людей під час листування отримали можливість мимоволі ознайомитися з природною спадщиною України. Отже, є надія, що вони не лише милуватимуться красою природи, що зображена на марках, а й обов’язково відвідають ці унікальні місця.

Розробку концепцію та ескізу малого аркуша здійснила відома українська художниця Марія Гейко. Тираж марок становить 132 тисячі примірників. Номінал кожної марки – 2,20 грн.

«Рідна країна»

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України