chrome firefox opera safari iexplorer

На Узвозі зруйнують історичні будівлі та побудують нові

10 квітня 2012 о 09:14

Голова комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець заявляє, що на Андріївському узвозі планується спорудити понад 10 нових будівель.

За його даними, нові будівлі передбачені частково на вільних місцях, а частково – замість існуючих будівель, серед яких: офісний центр (Андріївський узвіз, 10-б), будівля з рестораном, виставковим залом і апартаментами (Андріївський узвіз, 6), 11 - поверховий готельний комплекс з паркінгом і ресторанами (Андріївський узвіз, 14-16), а Замок Річарда планується переобладнати під готель.

Водночас, за інформацією Бригинця, планується знищити двір за адресою: Андріївський узвіз, 18 і 36, де знаходяться майстерні Спілки художників України.

Голова комісії, посилаючись на керівників закладів культури Андріївського узвозу, повідомив, що пустир між 12 і 18 домом (напроти Музею Булгакова) вже огородили 5-метровим парканом, за яким має вирости готель нібито в 8-10 поверхів.

Депутат зауважив, що 5-метровий паркан, який з'явився в неділю ввечері, свідчить про масштабність майбутньої забудови.

«Найгірші мої припущення, на жаль, збуваються. Як я і говорив, ніякої реставрації Андріївського спуску не відбувається, а реконструкція мереж – це лише мета почати забудову спуску і знищити його архітектурну і художню унікальність», — заявив Бригинець.

Раніше повідомлялося, що Андріївський узвіз після ремонту планують відкрити до Дня Києва.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути