chrome firefox opera safari iexplorer

Навколо майбутнього пам’ятника Шевченку виник скандал

23 квітня 2012 о 13:57
ukrtvory.com.ua

Голови трьох обласних рад — Івано-Франківської, Львівської й Тернопільської — переймаються місцем встановлення пам’ятника Шевченку у Вінниці.

Вони надіслали звернення до Президента, Верховної Ради, Кабміну і Генеральної прокуратури, в якому вимагають «дати належну правову і моральну оцінку українофобським і провокаційним діям міської влади Вінниці, очолюваної Володимиром Гройсманом, і вжити заходів для виконання вінницькою міською та обласною владою рішень, що передбачають спорудження пам’ятника Тарасові Шевченку на Театральній площі у Вінниці».

Про це пише Голос України.

Причиною для написання такого звернення стало рішення Вінницької міськради від 2 лютого ц. р. «Про підсумки вивчення громадської думки щодо визначення місця спорудження пам’ятника Т. Г. Шевченку у Вінниці».

Справа в тому, пише видання, що два роки тому було вирішено встановити пам’ятник на Театральній площі. Для цього навіть встигли підготувати місце і встановити гранітний підмурок. Тепер місце змінили, після чого і розпалилися пристрасті навколо цього питання.

На переконання авторів згаданого звернення, ті два нові місця для пам’ятника, які запропонувала міська влада, є територією масових поховань українців, загиблих у часи політичних репресій 30—40-х років минулого століття.

Тому пропозиції спорудити тут пам’ятник «є не тільки неповагою до Тараса Шевченка, а й цинічним знущанням над національною пам’яттю, що, в свою чергу, принижує національну честь та гідність українців», — вважають голови обласних рад Івано-Франківщини, Львівщини і Тернопільщини.

На їхню думку, міська влада Вінниці, очолювана Володимиром Гройсманом, не тільки загальмувала процес спорудження пам’ятника, а й «створила умови для громадянського і міжнаціонального протистояння, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, що може призвести до неконтрольованого розвитку подій».

Тим часом у місті продовжують збирати кошти на пам’ятник Великому Кобзареві, який свого часу пройшов дорогами цього краю у складі археографічної експедиції. Завершити роботи і урочисто відкрити монумент Тарасу Шевченку планують до 200-річчя з дня його народження.

«Рідна країна»

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути