chrome firefox opera safari iexplorer

Навколо майбутнього пам’ятника Шевченку виник скандал

23 квітня 2012 о 13:57
ukrtvory.com.ua

Голови трьох обласних рад — Івано-Франківської, Львівської й Тернопільської — переймаються місцем встановлення пам’ятника Шевченку у Вінниці.

Вони надіслали звернення до Президента, Верховної Ради, Кабміну і Генеральної прокуратури, в якому вимагають «дати належну правову і моральну оцінку українофобським і провокаційним діям міської влади Вінниці, очолюваної Володимиром Гройсманом, і вжити заходів для виконання вінницькою міською та обласною владою рішень, що передбачають спорудження пам’ятника Тарасові Шевченку на Театральній площі у Вінниці».

Про це пише Голос України.

Причиною для написання такого звернення стало рішення Вінницької міськради від 2 лютого ц. р. «Про підсумки вивчення громадської думки щодо визначення місця спорудження пам’ятника Т. Г. Шевченку у Вінниці».

Справа в тому, пише видання, що два роки тому було вирішено встановити пам’ятник на Театральній площі. Для цього навіть встигли підготувати місце і встановити гранітний підмурок. Тепер місце змінили, після чого і розпалилися пристрасті навколо цього питання.

На переконання авторів згаданого звернення, ті два нові місця для пам’ятника, які запропонувала міська влада, є територією масових поховань українців, загиблих у часи політичних репресій 30—40-х років минулого століття.

Тому пропозиції спорудити тут пам’ятник «є не тільки неповагою до Тараса Шевченка, а й цинічним знущанням над національною пам’яттю, що, в свою чергу, принижує національну честь та гідність українців», — вважають голови обласних рад Івано-Франківщини, Львівщини і Тернопільщини.

На їхню думку, міська влада Вінниці, очолювана Володимиром Гройсманом, не тільки загальмувала процес спорудження пам’ятника, а й «створила умови для громадянського і міжнаціонального протистояння, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, що може призвести до неконтрольованого розвитку подій».

Тим часом у місті продовжують збирати кошти на пам’ятник Великому Кобзареві, який свого часу пройшов дорогами цього краю у складі археографічної експедиції. Завершити роботи і урочисто відкрити монумент Тарасу Шевченку планують до 200-річчя з дня його народження.

«Рідна країна»

27 лютого

Інші дати
День пам’яті Івана Богуна
(бл. 1618, с.Брацлав Вінницька область – 27.02.1664) - український військовий і державний діяч, козацький полководець.
«Богун був тим героєм, якого неспокійний дух живе і досі і пекучим вогнем вривається в душу молоді. Він був найяскравішим представником типу тогочасних українців, що зі сміхом зустрічали небезпеку, не розв'язували вузли, а розрубували їх, не жебрали, а здобували, що вважали потрібним здобути…» (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Володимир Філатов
(1875, с.Михайлівка, Росія – 1956) - видатний медик, засновник офтальмологічної школи в Україні, запропонував власні методи лікування в офтальмології, винайшов багато оригінальних офтальмологічних інструментів.
Розгорнути
Народився Петро Нестеров
(1887, м. Нижній Новгород, Росія - 1914) - російський льотчик, член Київського товариства повітроплавання, автор так званої "петлі Нестерова". Похований у Києві на Аскольдовій могилі.
Розгорнути