chrome firefox opera safari iexplorer

Новий закон про зайнятість: ТОП-5 новинок для працівника

13 квітня 2012 о 08:40
panorama-mukachevo.com

У розпорядженні видання Комерсант-України опинився законопроект „Про зайнятість населення”, розроблений службою віце-прем’єра Сергія Тігіпка в режимі секретності.

Ще в лютому чиновник обіцяв, що цей документ допоможе скоротити безробіття, дасть можливість працевлаштувати не менше 700 тис. осіб і дозволить українцям заробляти більше. Але експерти не знайшли в ньому дієвих стимулів для бізнесу створювати нові робочі місця.

Ось деякі з трудових нововведень:

Жінок із дітьми – на роботу

Тігіпко пропонує підприємствам брати на роботу інвалідів, молодих людей, що тільки закінчили навчання, і жінок, котрі самостійно виховують дитину віком від 6 до 14 років або дитину-інваліда – в обмін на пільгу по єдиному соціальному внеску.

Скільки візьмуть за квотою

Підприємствам встановлять квоту на працевлаштування таких громадян: якщо чисельність штату 20-50 осіб, то одна особа, більше 51 – 2% від середньої кількості співробітників (зараз квота 5% при кількості співробітників понад 20). Штрафи за порушення квоти або невмотивовану відмову у наймі на роботу скорочені з 4 до 2 мінімальних зарплат.

За село – п’ять зарплат

Молодих фахівців будуть стимулювати працювати в селах шляхом грошового заохочення. Бажаючим відпрацювати в сільській місцевості не менше трьох років будуть одноразово виплачувати п’ять мінімальних зарплат. У зростанні зайнятості буде зацікавлене місцеве самоврядування, якому залишать до 50% (зараз 25%) надходжень від податку на доходи фізосіб.

Виплати стануть менше

Статус безробітного можна буде отримати з першого дня реєстрації в Держслужбі зайнятості, а не з 7-го, якщо не було пропозицій підходящої роботи. З 8-го дня починаються виплати допомоги по безробіттю. Зараз обсяг допомоги розраховується виходячи стажу: до 2 років – це 50% середньої зарплати, більш 10 років – 70%. Запропоновано переглянути порядок і розміри виплати, виходячи із середньої зарплати за 12 місяців, коефіцієнтів загального страхового стажу та сплати внесків. При зарплаті в 2 тис. грн і стажі 10 років зараз можна отримати 1,4 тис грн, за новою формулою – на 300 грн менше.

Скільки платити – вирішить Азаров

Мінімальний розмір допомоги буде встановлювати Кабмін: вона повинна бути не нижче 45% мінімальної зарплати і не вище прожиткового мінімуму, а максимальний розмір допомоги по безробіттю не повинен перевищувати п’ятикратний прожитковий мінімум.

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі