chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з’явиться школа імені Бориса Лятошинського

04 квітня 2012 о 20:28

Комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків КМДА підтримала звернення ГУ культури щодо присвоєння Дитячій школі мистецтв № 5 в Оболонському районі імені відомого українського композитора Бориса Лятошинського.

Про це повідомив член комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків виконавчого органу Київради (КМДА), голова комісії з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«Київські заклади культури і освіти не повинні бути безіменними і ховатися за порядковими номерами чи адміністративними назвами районів, краще коли вони символізують собою увічнення пам’яті когось з видатних українських митців. Тому я з задоволенням підтримав ініціативу школи, що знаходиться в районі, де я живу, щодо присвоєння імені Лятошинського»,- зазначив О. Бригинець.

Нагадаємо, Борис Лятошинський — український композитор, диригент і педагог, вважається одним з основоположників модерного напрямку в українській музиці. Неодноразовий член журі міжнародних і всесоюзних конкурсів та активний працівник у керівних органах Спілки композиторів України і в Київській консерваторії. Є автором відомих опер «Золотий обруч», «Щорс», Симфонії № 3 та багато інших.

Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути