chrome firefox opera safari iexplorer

У Севастополі україномовних дітей переводять в інтернат для розумово відсталих

10 квітня 2012 о 14:16

Севастопольська міськрада прийняла рішення про закриття загальноосвітньої школи-інтернату 1-3 ступенів № 7, де навчальний процес проходив українською мовою.

26 з 50 учнів, за словами начальника управління освіти Ірини Заєць, будуть переведені в інтернат № 4, в якому навчаються діти із затримкою психічного розвитку.

Як повідомляє УНІАН з посиланням на «Новый регион», інтернат № 7 був створений в 1994 році на базі дитячого садка для дітей українських військовослужбовців. Спочатку в ньому навчалося 200 дітей. Зараз там 50 вихованців, це діти з малозабезпечених і багатодітних сімей (українські військові вважають за краще віддавати своїх дітей в загальноосвітні російські школи).

Батьки стверджують, що управління освіти свідомо знижувало в останні роки кількість учнів, не приймаючи заяви на вступ.

Необхідність ліквідувати український інтернат чиновники мотивують невідповідністю його інфраструктури та матеріально-технічної бази. Там немає спортивного майданчика, спортзалу, приміщень для занять працею.

На базі ліквідованого інтернату буде відновлений дитячий садочок. Батьки, які не хочуть, щоб їхні діти навчалися в інтернаті № 4, за словами Заєць, можуть влаштувати їх в будь-яку школу міста.

Нечисленні проукраїнські організації Севастополя спокійно поставилися до розформування єдиного навчального закладу, де освіта велося державною мовою. Як заявив керівник місцевої «Просвіти» Володимир Проценко, він підтримує рішення управління освіти.

«Це правильно, тому що в дитячому саду школа не може бути. Моя дитина теж вчиться там. Фізкультури немає, уроків праці немає. Я перевожу його в четвертий інтернат. У нього тепер буде інша назва й інша спеціалізація. Навчання українською мовою збережеться», — сказав Проценко.

Розділи: Новини освіти

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути