chrome firefox opera safari iexplorer

Відомі світові фаст-фуди з'являться в Україні лише за кілька років

24 квітня 2012 о 16:48

Ризики українського ринку та відсутність гарантій швидкого розвитку не дозволили жодній із відомих у всьому світі мереж фаст-фудів відкритись в Україні напередодні Євро-2012.

Проте інтерес до настільки великого ринку у компаній залишається високим, і протягом декількох років учасники ринку очікують приходу компаній в Україну, пише «Комерсант-Україна».

Про плани щодо виходу в Україну в минулому році заявило рекордна кількість міжнародних мереж фаст-фудів і кав'ярень.

На початку цього року мало відкритися перший заклад Subway — найбільшої в світі мережі за кількістю ресторанів (більше 35 тис. точок) і третій за величиною — KFC (більше 25 тис. точок).

Переговори з місцевими партнерами вели мережі Starbucks, Burger King, Dunkin Donuts і Vogue-cafe.

Проте досі більшості компаній не вдається домовитися з місцевими партнерами.

Так, KFC планувала відкрити до Євро2012 перший ресторан. Однак як стверджує джерело, близьке до переговорів, сторони не змогли прийти до згоди. Не увінчалися поки успіхом і переговори Burger King з компанією «Бургер Рус» (володіє правами на розвиток мережі в Росії), розповідають учасники ринку.

За словами одного з них, в мережі наполягають на відкритті сотні закладів за перші кілька років роботи, а місцевий партнер не може гарантувати такі темпи.

Терміни окупності ресторанного бізнесу в Україні довші, ніж у багатьох країнах світу, тому локальні партнери в більшості випадків не можуть гарантувати міжнародним компаніям високі темпи розвитку, каже Вадим Височин, керівник мережі «Шоколадниця» в Україні.

"Орендні ставки на комерційні площі в Києві — на рівні найбільших міст Європи та Росії, а прибутку — в 2-3 рази нижче. Щоб відкрити 2-3 точки, необхідно інвестувати мінімум $ 2 млн, а повернути їх можна буде тільки через 4-5 років ", — пояснює Височин.

Однак, за його словами, наші бізнесмени впевнені, що гроші необхідно повернути максимум за два роки. Тому рідко погоджуються на такі умови.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути