chrome firefox opera safari iexplorer

Влада посилює тиск на незалежні ЗМІ

26 квітня 2012 о 14:53
sprotiv.org

Як повідомили УНІАН у прес-службі телеканалу, починаючи з 21 квітня, співробітники податкової міліції намагалися «незаконно тероризувати осіб», які надають або надавали послуги ТВі.

У повідомленні стверджується, що контрагентам телеканалу намагаються вручити листи, в яких говориться, що податковою міліцією проводиться «відпрацювання ТОВ «Телерадіокомпанія «Телерадіосвіт» (телеканал ТВі). У ТВі зазначають, що такого юридичного терміну як «відпрацювання» не існує у природі. «Це синонім звичайного бандитського поняття «наїзд» і діють податкові міліціонери як бандити», — заявляють на каналі.

Прес-служба ТВі нагадує, що пунктом 61.3 Податкового кодексу України встановлено, що органи Служби безпеки України, внутрішніх справ, податкової міліції, прокуратури та їх службові (посадові) особи не можуть брати безпосередньої участі у проведенні перевірок, що здійснюються контролюючими органами, та проводити перевірки суб’єктів підприємницької діяльності з питань оподаткування. «Отже, податкова міліція може здійснювати перевірку платника податків, в тому числі вимагати копії документів, лише у межах здійснення оперативно-розшукової діяльності чи розслідування кримінальної справи», — наголошується у повідомленні.

«Як свідчить текст запиту, відповідні документи запитуються на підставі листів ДПІ у Солом’янському районі м. Києва, що здійснює документальну перевірку телеканалу, таким чином запит чітко підтверджує, що співробітники податкової міліції всупереч вимогам пунктів 61.3 та 78.3 Податкового кодексу України беруть участь у проведенні документальної перевірки каналу», — зазначається у повідомлені ТВі.

У зв’язку з цим телеканал вважає такі протизаконні дії податківців цензурою, за яку особисту відповідальність несе голова державної податкової служби України Олександр Клименко.

«Ми сподіваємося, що Олександр Вікторович втрутиться у цю ситуацію і припинить протизаконні дії своїх підлеглих проти засобів масової інформації, які він обіцяв не лише не переслідувати, а й не перевіряти напередодні початку виборчих перегонів», — наголошує прес-служба каналу.

Також ТВі інформує суб’єктів підприємництва, які співпрацювали або продовжують із нами співпрацювати, що будь-яким чином реагувати на незаконні дії чи вимоги податкових міліціонерів непотрібно. У повідомленні зазначається, що податкові міліціонери не мають жодного права турбувати їх у вихідні, а тим більше без рішення суду з’являтися у їх помешканнях.

«Ми просимо народних депутатів, які підтримують свободу слова і звичайних громадян, які небайдужі до нашого каналу і до майбутнього України, зателефонувати особисто до податкових міліціонерів, які незаконно діють та попросити їх припинити свої незаконні дії», — наголошує прес-служба телеканалу ТВі.

Розділи: Суспільство

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі