chrome firefox opera safari iexplorer

До України їдуть всесвітньовідомі артисти

10 травня 2012 о 09:46

Фестиваль SoNoRo Festival, одна з найважливіших мистецьких ініціатив в Східній Європі, вперше в Україні. Два концерти в Колонному залі ім. Лисенка Національної філармонії України пройдуть 12 і 13 травня 2012 року

 

Ініціатор презентації SoNoRo Festival в Києві – скрипаль Андрій Бєлов (Україна ‑ Німеччина)

SoNoRo Festival було засновано у 2006 році альтистом Разваном Поповічі (Румунія ‑ Німеччина). За шість років фестиваль став однією з найвизначніших музичних подій у Східній Європі.

Батьківщина фестивалю – Бухарест. Його заходи відбуваються як у найвідоміших концертних залах, так і в клубах, музеях та інших не зовсім традиційних для класичної музики приміщеннях, підкреслюючи творчий, навіть авантюрний підхід його молодих організаторів.

Фестиваль SoNoRo Festival проводив тури найбільшими містами Румунії, його концерти відбувалися у найпрестижніших залах по всьому світу, таких як Карнегі Хол в Нью-Йорку, Вігмор Хол в Лондоні, Концертхауз у Відні, Гастайг у Мюнхені та YMCA в Єрусалимі.

Задля створення іміджу Бухареста як європейського культурного центру SoNoRo Festival постійно співпрацює з іншими фестивалями, а саме: Kobe Music Festival (Японія), Дні камерної музики в Ризі (Латвія), Chiemgauer Musikfrühling та Kulturwald (Німеччина), Music at Plush (Великобританія), Sounding Jerusalem (Ізраїль), Tartini Festival (Словенія) та Cantiere di Montepulciano (Італія).

З 2011 року SoNoRo Festival має подвійну прописку – Бухарест та Ареццо (Італія). У жовтні 2012 року SoNoRo Festival вперше відбудеться у Києві (артистичний директор SoNoRo-Kyiv – Андрій Бєлов).

У суботу 12 травня 2012 року п’ять артистів з світовими іменами – латвійська піаністка, професор Королівської академії музики в Лондоні Діана Кетлер, український скрипаль Андрій Бєлов, румунський альтист Разван Поповічі, британський віолончеліст Адріан Брендель та німецький джазовий піаніст Петер Фогель ‑ продовжать фестивальний тур концертом камерної музики, у якому прозвучать шедеври Вольфганга Амадея Моцарта, Йоганнеса Брамса та Йозефа Сука.

Після Нью-Йорка, Лондона, Відня, Риги, Мюнхена та Єрусалима Київ стане наступним містом, яке почує цих блискучих виконавців.

SoNoRo – не лише фестиваль. Його учасники провадять освітню програму SoNoRo-Interferences, у якій можуть брати участь талановиті румунські музиканти віком від 13 до 28 років. Найкращі з них отримують не лише майстер-класи, а й можливість виступити в камерних програмах разом із прославленими музикантами.

Мета проекту – розширення культурних та музичних горизонтів молодих музикантів, допомога їм на самому початку кар’єри.

Незвична атмосфера SoNoRo-Interferences диктує вибір місць для проведення майстер-класів. Крім Cetate Culture Port та резиденції Національного банку Румунії у Палтінісі, у 2012 році вони проходили у у Монтепульчано (Італія), у Києві та у Блонаї (Швейцарія)

Вперше в рамках програми «SoNoRo-Interferences» четверо молодих українських талантів виступлять разом з румунськими переможцями майстер-класів та їх викладачами.

У суботу, 13 травня 2012 року, в Колонному залі ім. Лисенка Національної філармонії України вони виконуватимуть твори В.А. Моцарта, Й. Брамса, А. Дворжака.

Програма концертів:

12 травня, 19.00

В.А. Моцарт, Фортепіанний квартет № 2 мі-бемоль мажор, К. 493

Й. Брамс, Струнний секстет сі-бемоль мажор, ор. 18, версія для фортепіанного тріо

П. Фогель, Dirty Blues
Й. Сук, Фортепіанний квартет, ор.1

13 травня

В.А. Моцарт, Тріо «Кегельштат» для кларнета, альта і фортепіано, мі-бемоль мажор, К. 498

А. Дворжак, Фортепіанний квінтет ля мажор, ор. 81

Й. Брамс, Струнний секстет соль мажор, ор. 36

П. Фогель, Джаз-сюрприз

Вартість квитків ‑ 45-90 грн.

«Рідна країна»

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі