chrome firefox opera safari iexplorer

До України їдуть всесвітньовідомі артисти

10 травня 2012 о 09:46

Фестиваль SoNoRo Festival, одна з найважливіших мистецьких ініціатив в Східній Європі, вперше в Україні. Два концерти в Колонному залі ім. Лисенка Національної філармонії України пройдуть 12 і 13 травня 2012 року

 

Ініціатор презентації SoNoRo Festival в Києві – скрипаль Андрій Бєлов (Україна ‑ Німеччина)

SoNoRo Festival було засновано у 2006 році альтистом Разваном Поповічі (Румунія ‑ Німеччина). За шість років фестиваль став однією з найвизначніших музичних подій у Східній Європі.

Батьківщина фестивалю – Бухарест. Його заходи відбуваються як у найвідоміших концертних залах, так і в клубах, музеях та інших не зовсім традиційних для класичної музики приміщеннях, підкреслюючи творчий, навіть авантюрний підхід його молодих організаторів.

Фестиваль SoNoRo Festival проводив тури найбільшими містами Румунії, його концерти відбувалися у найпрестижніших залах по всьому світу, таких як Карнегі Хол в Нью-Йорку, Вігмор Хол в Лондоні, Концертхауз у Відні, Гастайг у Мюнхені та YMCA в Єрусалимі.

Задля створення іміджу Бухареста як європейського культурного центру SoNoRo Festival постійно співпрацює з іншими фестивалями, а саме: Kobe Music Festival (Японія), Дні камерної музики в Ризі (Латвія), Chiemgauer Musikfrühling та Kulturwald (Німеччина), Music at Plush (Великобританія), Sounding Jerusalem (Ізраїль), Tartini Festival (Словенія) та Cantiere di Montepulciano (Італія).

З 2011 року SoNoRo Festival має подвійну прописку – Бухарест та Ареццо (Італія). У жовтні 2012 року SoNoRo Festival вперше відбудеться у Києві (артистичний директор SoNoRo-Kyiv – Андрій Бєлов).

У суботу 12 травня 2012 року п’ять артистів з світовими іменами – латвійська піаністка, професор Королівської академії музики в Лондоні Діана Кетлер, український скрипаль Андрій Бєлов, румунський альтист Разван Поповічі, британський віолончеліст Адріан Брендель та німецький джазовий піаніст Петер Фогель ‑ продовжать фестивальний тур концертом камерної музики, у якому прозвучать шедеври Вольфганга Амадея Моцарта, Йоганнеса Брамса та Йозефа Сука.

Після Нью-Йорка, Лондона, Відня, Риги, Мюнхена та Єрусалима Київ стане наступним містом, яке почує цих блискучих виконавців.

SoNoRo – не лише фестиваль. Його учасники провадять освітню програму SoNoRo-Interferences, у якій можуть брати участь талановиті румунські музиканти віком від 13 до 28 років. Найкращі з них отримують не лише майстер-класи, а й можливість виступити в камерних програмах разом із прославленими музикантами.

Мета проекту – розширення культурних та музичних горизонтів молодих музикантів, допомога їм на самому початку кар’єри.

Незвична атмосфера SoNoRo-Interferences диктує вибір місць для проведення майстер-класів. Крім Cetate Culture Port та резиденції Національного банку Румунії у Палтінісі, у 2012 році вони проходили у у Монтепульчано (Італія), у Києві та у Блонаї (Швейцарія)

Вперше в рамках програми «SoNoRo-Interferences» четверо молодих українських талантів виступлять разом з румунськими переможцями майстер-класів та їх викладачами.

У суботу, 13 травня 2012 року, в Колонному залі ім. Лисенка Національної філармонії України вони виконуватимуть твори В.А. Моцарта, Й. Брамса, А. Дворжака.

Програма концертів:

12 травня, 19.00

В.А. Моцарт, Фортепіанний квартет № 2 мі-бемоль мажор, К. 493

Й. Брамс, Струнний секстет сі-бемоль мажор, ор. 18, версія для фортепіанного тріо

П. Фогель, Dirty Blues
Й. Сук, Фортепіанний квартет, ор.1

13 травня

В.А. Моцарт, Тріо «Кегельштат» для кларнета, альта і фортепіано, мі-бемоль мажор, К. 498

А. Дворжак, Фортепіанний квінтет ля мажор, ор. 81

Й. Брамс, Струнний секстет соль мажор, ор. 36

П. Фогель, Джаз-сюрприз

Вартість квитків ‑ 45-90 грн.

«Рідна країна»

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути