chrome firefox opera safari iexplorer

На Андріївському узвозі випадає бруківка

29 Травня 2012 о 09:00
tsn.ua

У суботу, 26 травня, Андріївський узвіз прийняв перших туристів, і бруківка не витримала. Як повідомляє ТСН, у понеділок її подекуди познімали і перекладають знову.

Офіційне відкриття Узвозу призначили на наступні вихідні — до того часу усі недоліки обіцяють виправити. Будівельники гатять молотами по щойно вкладеній бруківці та пояснюють, що деяке каміння після двох днів експлуатації повилазило вище належного рівня.

«Тут як клали каміння, ще не було залито бетоном, нічим, не пророблені шви ті, нічого. Машини їздять, рухають те каміння, воно перевертається», — роз'яснив будівельник. На тротуарах справи не ліпші. Плитка плитки не тримається, роз'їжджається під ногами. Майстри пояснюють це складним терміном «перегоріла гарцовка». «Це суміш цементу з піском. Вона сира має бути, а вони ложили, жарко було і вона перегоріла», — зазначили будівельники.

Попри перегорілу гарцовку та таблички, що попереджають про небезпеку, на Андріївський повернулися туристи, торговці сувенірами та народні майстри. Тим не менш будівельники працюють не вельми охоче. Вони впевнені, що краще не стане через неправильно зроблені водостоки, які виконроб не хоче перероблювати. Від цього може постраждати музей Булгакова, співробітники якого переконані, що дощівка збиратиметься у їхньому підвалі.

Також Андріївський дивує пофарбованими фасадами деяких будинків — яскравіше, ніж було досі. Ті, де фарбуванням нічого не можна було вирішити, завішали будівельними сітками із зображеннями фасадів — таких, якими вони мали б бути. Чи стануть колись намальовані будинки справжніми, столичні чиновники не певні. Для деяких і досі немає проектів реставрації. Реконструкція зруйнованих найбільше коштуватиме стільки ж, як будівництво нових.

На реконструкцію Узвозу вже витратили близько 70 мільйонів гривень. Найбільше пішло на заміну мереж та придбання матеріалів. Весь ремонт затівали під футбольний чемпіонат. Чи не забудуть про Андріївський після свята — питання найближчих місяців.

Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України