chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні — Міжнародний день біографа

16 травня 2012 о 10:20
pv-afghan.ucoz.ru

Сьогодні саме той день, коли варто перечитати біографію улюбленого письменника, артиста або познайомитися з життєписом людини, яка давно вас цікавить . А, може, знайдеться час, щоб згадати деталі власного життя і почати складати автобіографію, передає УНН.

16 травня відзначається День біографів. Сьогодні знають і допитливі люди відзначають річницю першої зустрічі Семюела Джонсона (1709—1784) зі своїм біографом Джеймсом Босуелл (1740—1795). Чоловіки зустрілися в одному з книжкових магазинів Лондона в 1763 році, а результатом зустрічі і сталих між ними відносин стало опубліковане в 1791 році двотомне «Життя Семюела Джонсона».

Як відомо, англієць Семюел Джонсон, або Доктор Джонсон, як його частіше називали, був видатним критиком, лексикографом і поетом другої половини 18 століття. Самим знаменитим його працею став «Тлумачний словник англійської мови», над яким Джонсон працював 9 років.

Шотландцеві Джеймсу Босуеллу, письменнику і мемуарист, після зустрічі з Джонсоном випала честь протягом багатьох років записувати бесіди Джонсона, його неймовірно дотепні висловлювання і критичні зауваження. «Життя Семюела Джонсона», на думку багатьох літературних критиків, стало найбільшою біографією англійською мовою, яка читається і до цього дня.

Довідково.Саме слово «біографія» походить від двох давньогрецьких слів — «життя» і «пишу». Іншими словами, біографією називають життєпис людини, створене іншою людиною або кількома людьми. У більшості випадків біографія стає найпершим джерелом інформації, яку ми хочемо отримати про людину.

Розділи: Суспільство

25 липня

Інші дати
Народився Юліан Кулаковський
(1855, Литва – 1919) – історик, археолог, Фахівець з історії Північного Причорномор'я, Візантії, Стародавнього Риму. Проводив археологічні дослідження античних пам»яток півдня України (Ольвія, Пантікапей). Автор 3-томника «Історія Візантії».
І тільки Рим один до Риму міг рівнятись, І Риму одного міг тільки Рим жахатись. Було бо писано у книзі судьбовій, Щоб скрізь підносив він тріумфу горді брами, Законом для землі поставив присуд свій, А серця мужністю зрівнявся з небесами! (Микола Зеров)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі