chrome firefox opera safari iexplorer

У серпні-жовтні на телеканалі ТВі побачать світ «7 природних чудес України»

03 травня 2012 о 11:14

Ідейний натхненник проекту «7 чудес України» Микола Томенко та незмінна творча команда телеканалу ТВі (сценарист — Лук’ян Сельський, режисер — Ольга Крайник, продюсер – Вікторія Тимчук) приступили до втілення у телевізійний продукт ще одного етапу акції – «7 природних чудес України».

Нагадаємо, що у 2011 році було відзнято 20 фільмів про фіналістів акції «7 чудес України: замки, палаци, фортеці», які сьогодні вже з’явилися на DVD-дисках та були передані в українські школи.

Запис перших програм «7 природних чудес з Миколою Томенком» буде присвячено одному із переможців акції Мармуровій печері та спецномінанту —  Балаклавській бухті з мисами Айя та Фіолент.

Унікальність одного із переможців акції —  Мармурової печери — принесла їй світову популярність. За оцінкою відомих спелеологів, вона належить до п'ятірки найкрасивіших обладнаних печер планети. Одну з  найвідвідуваніших печер Європи, Мармурову, в 1992 році було прийнято до Міжнародної асоціації обладнаних печер.

Особливістю спецномінанта «7 природних чудес» — Балаклавської бухти — є її напівзамкнутість і обмежений зв’язок з відкритою частиною Чорного моря. Береги бухти були населені з найдавніших часів. Припускають, що навіть Гомер описав цю бухту у своїх піснях. Унікальної краси місцю додають миси Айя та Фіолент

Як поінформував ініціатор ідеї та автор програми Микола Томенко, протягом травня-липня творчий колектив сподівається відзняти 10 програм про 7 переможців та 3 спецномінанти акції «7 природних чудес України», щоб  у серпні-жовні показати їх на екранах телеканалу ТВі.

Довідково.  Загальнонаціональна акція «7 чудес України» була започаткована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році. Тоді, за результатами акції країна визначила «7 історико-архітектурних чудес України». Вже за рік відбувся другий етап акції – «7 природних чудес України». Акція «7 чудес України: замки, палаци, фортеці» стартувала у березні 2010 року і фінішувала у грудні 2011-го.

Сумуючи показники Інтернет- та експертного голосування, Оргкомітетом акції було визначено такі 7 природних чудес України (за абеткою):

— Асканія-Нова (біосферний заповідник, Херсонщина)

— Дністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька обл., Чернівецька обл.)

— Гранітно-степове Побужжя (регіонально-ландшафтний парк, Миколаївщина)

— Мармурова печера (АР Крим)

-  Подільські Товтри (національний природний парк, Хмельниччина)

— Світязь (озеро, Волинь)

— Синевир (озеро, Закарпаття)

Окрім цього, Оргкомітет вирішив нагородити спеціальними відзнаками акції такі унікальні природні об’єкти:

— Балаклавська бухта з мисами Айя та Фіолент (Крим);

— Олешківські піски (Херсонщина);

— Оптимістична печера (Тернопільщина).

«Рідна країна»

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути