chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці пройдуть Дні литовської фотографії

04 травня 2012 о 08:43

З 11 по 31 травня в Києві пройдуть Дні литовської фотографії. У програмі — фотовиставки, відео-інсталяції та документальні фільми про знаменитих фотографів.

Головною подією Днів литовської фотографії стане виставка фотографа, представника литовської школи, Антанаса Суткус, яка пройде з 17 по 31 травня в Галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв. Глядачі побачать більше п'ятдесяти вінтажних відбитків фотографа, об'єднаних під загальною назвою Ода повсякденності.

Як зазначають організатори виставки, литовська школа фотографії займає дуже важливу і практично унікальну нішу у світовій історії фотографії — саме вона зробила величезний вплив на розвиток фотографічної культури в країнах Радянського Союзу.

За їхніми словами, Ода повсякденності - це, перш за все, відбиток часу. На знімках Суткус прості люди показані у своєму природному середовищі, на противагу поширеним у СРСР канонічним сценам з розповідями про щасливу радянську людину. Його образи достовірно відображають той час литовської історії.

Знайомство з литовською фотографією продовжить виставка сучасного автора Відаса БівенісаЛатентність - друга виставка в рамках Днів литовської фотографії у Києві, яка пройде в Галереї A-HOUSE з 11 по 20 травня.

За словами організаторів проекту, в своїй творчості Бівеніс вдається до абсолютно відмінних візуальних прийомів. Він не фіксує дійсність, а конструює свою, наповнюючи її особистими підтекстами і асоціаціями. У серії Латентність Бівеніс обіграє поняття людської екзистенції, розглядаючи її з двох точок зору — над водою і під водою.

Крім виставок організатори Днів литовської фотографії у Києві підготували програму інших заходів, так чи інакше пов'язаних з візуальною культурою Литви.

Це і відео-інсталяції литовського художника Рімаса Сакалаускаса (з 11 по 20 травня в Галереї A-HOUSE PHOTO), і документальні фільми про знаменитих фотографів і Вільнюс, представлений крізь їхні об'єктиви, і показ художнього фільму Вир (режисер Гітіс Лукшас), і творчі зустрічі.

Програма подій:

11.05. 19:00 — Відкриття Днів Литовської фотографії в Києві, відкриття виставки Відас Бівеніса, показ відео-інсталяцій Рімаса Сакалаускаса в галереї A-HOUSE

17.05. 19:00 — Відкриття виставки і виступ Антанаса Суткус в галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв

18.05. 19:00 — Творчий вечір з Антанасом Суткус, презентація книги Retrospective, автограф сесія — в галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв

21.05. 19:00 — Кінопоказ художнього фільму Вир / Duburys (режисер Гітіс Лукшас, 2009 р., трив. 148 хв) в галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв

28.05. 19:00 — Показ фільму Художники / Meninykai (режисери Пятрас Савіцкіс і Людвіка Поцюнене, 2009 р., трив. 54 хв) — в галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв

31.05. 19:00 — Закриття Днів Литовської фотографії в Києві. Показ фільму Дивіться, Вільнюс! / Behold, Vilnus! (Режисер Пятрас Савіцкіс, 2005 р., трив. 63 хв) — в галереї Фонду сприяння розвитку мистецтв

Дні литовської фотографії у Києві пройдуть за підтримки Литовського посольства в Україні й Аташе з культури Дайви Дапшіене і започаткують новий етап культурної співпраці України та Литви.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути