chrome firefox opera safari iexplorer

Україна готується до найстарішого театрального фестивалю

17 травня 2012 о 11:12
hotels24.ks.ua

Із 20 по 27 травня у Херсоні пройде фестиваль «Мельпомена Таврії». Зважаючи на солідний як для такого фесту вік — цього року він відбудеться вчотирнадцяте, — йому сміливо можна присвоювати почесне звання найстабільнішої театральної імпрези в країні. До того ж, у статуті «Мельпомени Таврії» є нюанс, який точно вирізняє його з–поміж інших: до Херсона учасники фестивалю приїздять на весь тиждень, а не лише у день свого виступу, «транзитом», як це через мізерні бюджети відбувається на інших форумах, а значить можуть набратися фестивального духу, подивитися вистави інших театрів, скласти уявлення про тенденції і традиції сучасного театрального процесу.

«Цього року чекаємо двадцять театрів з семи країн світу — Росії, Білорусі, Болгарії, Молдови, Азербайджану... — розповідає директор Херсонського театру імені Миколи Куліша Олександр Книга. — Була навіть заявка з Мельбурна, але з Австралією поки що не склалося. Хоча програма і так дуже насичена, за тиждень буде зіграно 23 вистави, які йтимуть на кількох майданчиках водночас. У нас місто — виховане театром, зараз увесь Херсон вишикувався у черги за квитками, так що аншлаги нашим гостям гарантовані. Наступного року в нас буде п’ятнадцятий фестиваль і ми запросимо театри з п’ятнадцяти країн, а сам фестиваль триватиме п’ятнадцять днів».

Якби ці плани виголошував хтось інший — вони, зважаючи на те, що сьогодні держава і спонсори мистецькі фестивалі підтримують, м’яко кажучи, не надто активно, звучали б ідеалістично й утопічно водночас. А Олександрові Андрійовичу вірити можна. Театр він очолює 23 роки, за цей час на Херсонщині змінилося 14 «губернаторів», і всіх їх йому вдавалося переконати в тому, що такий фестиваль місту необхідний. З 1999 року «Мельпомена Таврії» відбувається щороку, хоча легко не було ніколи. Минулого року, наприклад, організаторів підвів один зi спонсорів і театр був змушений сам розраховуватися з боргами. Бюджет нинішнього фесту складає близько 800 тисяч гривень, з яких сто тисяч надасть місцева влада, підтримає фестиваль і Міністерство культури.

Квінтесенцією цьогорічної «Мельпомени» у Херсоні буде зустріч директорів театрів. Олександр Книга чекає, що на фестиваль приїде щонайменше п’ятдесят його колег і анонсує ґрунтовну дискусію, присвячену проблемам театральної справи в Україні.

Після фестивалю Театр імені Куліша розпочне підготовку до відзначення ювілею свого патрона. (6 грудня 2012 виповнюється 120 рокiв iз дня народження Миколи Куліша). У планах — прем’єра вистави «Сандармох» за п’єсою Гарольда Бадикіна у постановці Владислави Бєлозоренко, презентація книги Лариси Кадирової та Володимира Панченка «Життя Куліша», міні–фестиваль кращих вистав за п’єсами драматурга, в якому візьмуть участь театри з Києва, Миколаєва, Коломиї, Одеси та Луганська.

До речі, незважаючи на такий щільний графік роботи на цей рік, у повноцінну відпустку Херсонський театр іти не планує — протягом літа працюватимуть сцени «Під дахом» і «Кафе–театр».

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути