chrome firefox opera safari iexplorer

Українці визначили найкращу національну страву

22 травня 2012 о 10:10

Сало з часником визнали найкращою національною стравою. У Мінагрополітики провели всеукраїнський кулінарний конкурс і склали національне меню.

До нього, окрім сала, потрапили домашня ковбаса, вареники, борщ, капусняк, деруни, запечене порося, холодець, а з десертів — налисники з сиром та яблучний пиріг. Переможців обирали через інтернет-голосування. Загалом на конкурс відправили майже 4 тисячі рецептів.

Національне меню розробили, щоб гості Євро-2012 знали, що замовляти в українських харчівнях. Перелік наїдків-переможців роздаватимуть туристам в аеропорту та у фан-зонах. 90 українських ресторанів внесли національне меню до переліку обов'язкових страв.

Алекс Ліссітса, співорганізатор конкурсу: «Рецептів було дуже багато, лише той, хто надіслав рецепт сала — переможець. Лише він надіслав більше 50 різних варіантів приготування сала. Треба пропонувати туристам нашу кухню — те, чим ми можем себе показати».

Валерій Ліневич, переможець конкурсу, автор рецепту «Сало з часником»: «Национальная украинская кухня состоит из трех блюд — первое блюдо — это сало, остальные блюда — это ингридиенты, потому что, ну возьмите борщ, ну какой борщ без сала, всегда заправляли старым салом, возьмите картошку на шкварках, возьмите яичницу на шкварках. Холодец тоже без сала не сваришь».

Джерело: 5 канал
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути