chrome firefox opera safari iexplorer

Україну визнали однією з найгірших країн для геїв

16 травня 2012 о 14:31

В Україні немає рівноправності щодо геїв

Міжнародна асоціація лесбіянок і геїв (ILGA) визнала Україну однією з найгірших країн в Європі у сфері дотримання прав гомосексуалістів.

Згідно зі складеною експертами картою, останнє місце в списку посідають Росія та Молдова з негативним результатом у –4,5 бали, потім йде Україна з –4 бали, стільки ж набрали Вірменія, Азербайджан та Чорногорія.

Крім того, серед найгірших країн для геїв значаться Монако, Сан Марино, Туреччина — –3 бали, Білорусь і Ліхтенштейн — –1 бал, передає BBC Russian.

Найкращими країнами в цьому сенсі визнані Великобританія — 21 бал, Німеччина та Іспанія — 20 балів, Швеція — 18 балів, Бельгія — 17 балів.

Така карта оцінює стан справ з рівноправністю щодо лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссекусуалів (ЛГБТ) за 30-бальною шкалою на основі різних факторів. Жодна з країн Європи не може похвалитися максимальною рівноправністю.

До слова, нещодавно донецький міський голова Олександр Лук’янченко, коментуючи проведення гомофобської акції на площі Леніна заявив, що міська влада не готова дозволити проведення в місті гей-параду.

Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути