chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні назавжди зникне дротове радіо

17 травня 2012 о 09:05
poltava.pl.ua

«Укртелеком» цього року може припинити трансляцію програм Національного радіо у дротовій мережі. Ця послуга не потрапила до обов'язкових і є збитковою для провайдера, повідомляє ТСН.

З позивними Національного радіо тут прокидаються і лягають спати.

«Брехунець» для українських селян і досі залишається єдиним вікном у широкий світ. Ця самотня бабця і слухає радіо, і розмовляє з ним. Воно — постійний фон. Та й ніколи висиджувати селянам перед телевізором.

«Най бог боронить, щоб радіо виключилося! Йой, я не знаю, що би я собі зробила, бо я сама. В хаті нікого»,  — бідкається жителька села Герасимів Марія Бурянна.

Мережа дротового радіомовлення за двадцять останніх років скоротилася у рази. Але вдячний слухач ще є. «Чи треба зберегти хоч це? Відповідь однозначна: треба, і це повинен зробити „Укртелеком“ як правонаступник того „Укртелекома“, і забезпечити надання цієї послуги. Чи прагне він цього, це треба у них запитувать», — каже директор Національної радіокомпанії Тарас Аврахов.

Для «Укртелекому» радійний доважок, нібито, є занадто збитковим. Сільський телефонний зв'язок держава дотує, радіо — ні. Та які кошти на утримання дротового радіо витрачає «Укртелеком», невідомо. Через брак часу від коментарів там відмовилися. ФМ-хвилі разів у п'ять дешевші за провідні. Але перейти на ФМ для Національного радіо — жодних шансів. Частотний ресурс вичерпано. 

Дмитро Мануляк накупив кілька приймачів, сподіваючись спіймати національну хвилю. Слухає, кого завгодно, лиш не своїх. «Канал Росія — прекрасно, росіяни дбають про свою інформацію». Залишитися без національного радіо державі, нібито, й невигідно. Це інформаційна політика є й засобом оперативної мобілізації. «Навіть, якби якісь екстремальні ситуації на території села чи району, по радіо довідався б. А то звідки? Хто тобі скаже?» — бідкається чоловік.

Та в містечку Любеч на Чернігівщині ні українського радіо, ні навіть телебачення. Вся інформація про Київ — через Москву чи Мінськ. «Так рідко, якась катастрофа чи Тимошенко осудили, а так, в основному, нічого не знаємо», — зізнається  жителька селища Наталя Гримашевич. «Президента я не бачив, тільки на картинці. включай — не включай, воно мовчить», — говорить мешканець Любеча Борис Македон.

Так і живуть в інформаційному вакуумі. Дротове мовлення можна зберегти, надаючи додаткові послуги селу, скажімо, Інтернет. Варто лише ухвалити рішення на користь держави.

Розділи: Суспільство

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі