chrome firefox opera safari iexplorer

Черкаські лялькарі першими з України полонили китайського глядача

22 червня 2012 о 15:13

Актори Черкаського академічного обласного театру ляльок повернулися з XXI Всесвітнього театрального фестивалю УНІМА (Міжнародної спілки діячів театру ляльок) — відомого світового ярмарку театральних вистав, який проходив у китайському місті Ченгду.

Цей колектив — єдиний, що представляв Україну на престижному фестивалі, який традиційно проходить раз у чотири роки, пише Україна молода.

Аби потрапити до Китаю, черкаські лялькарі перемогли у конкурсі вистав, надіславши своє відео до художньої ради УНІМА, яка засідала за кілька місяців до самого фестивалю.

«У Китаї ми презентували казку про веселого пішохода. Наші ляльки, виготовлені художником театру Кариною Чепурною, — ведмідь Михайло Михайлович, хлопчик Костя, Заєць, Вовк і, звісно, Баба Яга, — так сподобалися китайському глядачеві, що під час вистави підтанцьовували не лише дітлахи, а й полісмени», — розповідає Ярослав Грушецький, художній керівник Черкаського академічного обласного театру ляльок.

За словами пана Ярослава, китайці напрочуд відкриті й гостинні люди, тож у такій ситуації не заважав навіть мовний бар’єр, адже сама по собі вистава була вуличного типу, зi смішним та веселим сюжетом.

До того ж, українська делегація мала гарного перекладача, яка доносила до глядача найменші нюанси дійства. Загалом черкаські лялькарі під час фестивалю сім разів виступили з цією виставою і зірвали силу–силенну оплесків.

Дуже приємно, додає заступник директора Черкаського лялькового театру Людмила Грушецька, що черкаські ляльки стали емблемою головного постера, розміром iз двоповерховий будинок, розміщеного на фестивалі.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути